Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Mamy paskudne towarzystwo przy władzy

17.07.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem i pieśniarzem.

Stefczyk.info: Gdyby miał pan decydować o wyborze szefa Rady Europy, czy obsadziłby pan premiera Donalda Tuska w tej funkcji?

Jan Pietrzak: Osobiście otrzymałby moje pełne poparcie. Dałbym mu każde stanowisko, żeby mógł się dalej wykazywać zdolnościami politycznymi. Byle tylko z dala od Polski. W ojczyźnie pokazał już ile potrafi zrobić szkody. Teraz czas na Europę.

Jeżeli jest tak źle, to może premier chce po prostu uciec z kraju na dobrą europejską posadę?

Oczywiście, że chce i trzeba mu pomóc. Jeżeli tylko mamy jakieś wpływy w Brukseli, to pomóżmy Donaldowi Tuskowi w otrzymaniu stanowiska. Niech dostanie stołek, niech pracuje, działa, negocjuje, oblatuje – co bądź.

Nie będzie się pan wstydził jeśli w Brukseli dojdzie do podobnych sytuacji jak w Polsce? Korupcja, wycinanie rywali politycznych?

Absolutnie. Ja się wstydził nie będę. To będzie ulga dla Polski i marzę o tym, żeby wreszcie przestał być premierem. Proszę sobie wyobrazić taką chwilą... To nam bardzo ułatwi życie. Dodatkowo będziemy obserwowali jak europejska wspólnota popada w coraz większy kryzys. Jak ludzie muszą pracować coraz dłużej, jak wydaje się pieniądze z kart służbowych. Jednak podkreślam – to już będzie za nami.

Jeżeli już obsadzamy stanowiska w Europie, to szefa MSZ Radosława Sikorskiego widzi pan w roli szefa unijnej dyplomacji?

Oczywiście, że tak. Ja bym wysłał do Brukseli cały rząd. Wszystkich złodziei, oszustów, antypolaków i kosmopolitów. Mamy w Polsce paskudne towarzystwo przy władzy, dlatego należy zrobić wszystko, żeby przestali nami rządzić.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: Jan Lorek]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook