Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Mamy paskudne towarzystwo przy władzy

17.07.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem i pieśniarzem.

Stefczyk.info: Gdyby miał pan decydować o wyborze szefa Rady Europy, czy obsadziłby pan premiera Donalda Tuska w tej funkcji?

Jan Pietrzak: Osobiście otrzymałby moje pełne poparcie. Dałbym mu każde stanowisko, żeby mógł się dalej wykazywać zdolnościami politycznymi. Byle tylko z dala od Polski. W ojczyźnie pokazał już ile potrafi zrobić szkody. Teraz czas na Europę.

Jeżeli jest tak źle, to może premier chce po prostu uciec z kraju na dobrą europejską posadę?

Oczywiście, że chce i trzeba mu pomóc. Jeżeli tylko mamy jakieś wpływy w Brukseli, to pomóżmy Donaldowi Tuskowi w otrzymaniu stanowiska. Niech dostanie stołek, niech pracuje, działa, negocjuje, oblatuje – co bądź.

Nie będzie się pan wstydził jeśli w Brukseli dojdzie do podobnych sytuacji jak w Polsce? Korupcja, wycinanie rywali politycznych?

Absolutnie. Ja się wstydził nie będę. To będzie ulga dla Polski i marzę o tym, żeby wreszcie przestał być premierem. Proszę sobie wyobrazić taką chwilą... To nam bardzo ułatwi życie. Dodatkowo będziemy obserwowali jak europejska wspólnota popada w coraz większy kryzys. Jak ludzie muszą pracować coraz dłużej, jak wydaje się pieniądze z kart służbowych. Jednak podkreślam – to już będzie za nami.

Jeżeli już obsadzamy stanowiska w Europie, to szefa MSZ Radosława Sikorskiego widzi pan w roli szefa unijnej dyplomacji?

Oczywiście, że tak. Ja bym wysłał do Brukseli cały rząd. Wszystkich złodziei, oszustów, antypolaków i kosmopolitów. Mamy w Polsce paskudne towarzystwo przy władzy, dlatego należy zrobić wszystko, żeby przestali nami rządzić.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook