Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Mamy paskudne towarzystwo przy władzy

17.07.2014

Rozmowa z Janem Pietrzakiem, znanym satyrykiem i pieśniarzem.

Stefczyk.info: Gdyby miał pan decydować o wyborze szefa Rady Europy, czy obsadziłby pan premiera Donalda Tuska w tej funkcji?

Jan Pietrzak: Osobiście otrzymałby moje pełne poparcie. Dałbym mu każde stanowisko, żeby mógł się dalej wykazywać zdolnościami politycznymi. Byle tylko z dala od Polski. W ojczyźnie pokazał już ile potrafi zrobić szkody. Teraz czas na Europę.

Jeżeli jest tak źle, to może premier chce po prostu uciec z kraju na dobrą europejską posadę?

Oczywiście, że chce i trzeba mu pomóc. Jeżeli tylko mamy jakieś wpływy w Brukseli, to pomóżmy Donaldowi Tuskowi w otrzymaniu stanowiska. Niech dostanie stołek, niech pracuje, działa, negocjuje, oblatuje – co bądź.

Nie będzie się pan wstydził jeśli w Brukseli dojdzie do podobnych sytuacji jak w Polsce? Korupcja, wycinanie rywali politycznych?

Absolutnie. Ja się wstydził nie będę. To będzie ulga dla Polski i marzę o tym, żeby wreszcie przestał być premierem. Proszę sobie wyobrazić taką chwilą... To nam bardzo ułatwi życie. Dodatkowo będziemy obserwowali jak europejska wspólnota popada w coraz większy kryzys. Jak ludzie muszą pracować coraz dłużej, jak wydaje się pieniądze z kart służbowych. Jednak podkreślam – to już będzie za nami.

Jeżeli już obsadzamy stanowiska w Europie, to szefa MSZ Radosława Sikorskiego widzi pan w roli szefa unijnej dyplomacji?

Oczywiście, że tak. Ja bym wysłał do Brukseli cały rząd. Wszystkich złodziei, oszustów, antypolaków i kosmopolitów. Mamy w Polsce paskudne towarzystwo przy władzy, dlatego należy zrobić wszystko, żeby przestali nami rządzić.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

[fot: Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook