Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Mamy niezłą komedię „leśnych dziadków”

28.11.2014

Jan Pietrzak uważa, że wyniki wyborów samorządowych okazały się kompromitacją państwa. Na łamach Tygodnika „Solidarność” przekonuje, że to, z czym mamy do czynienia po wyborach samorządowych, nadaje się na „niezłą komedię pt. 'Informatyzacja leśnych dziadków'”.

„Nasza demokracja po kilkuletnich rządach bezczelnych cwaniaków, wygląda na bezradną nawet w tak prostej sprawie jak policzenie głosów. Prawdopodobnie przez korupcję nie powiodła się instalacja prostego systemu informatycznego potrafiącego przesłać wyniki piętro wyżej. Informatyka jest terenem największych przekrętów finansowych, ponieważ urzędnicy rozstrzygający przetargi i zamówienia, na ogół nie mają pojęcia, co podpisują” - pisze Pietrzak.

Dodaj, że urzędnicy „swoje posady zawdzięczają przywiązaniu do sitwy, a nie posiadanej wiedzy i to tak skomplikowanej jak informatyka”.

„Ostatnio, poza liczydłem wyborczym, skichał się system sprzedaży biletów Pendolino. Nie dość, że brakuje w Polsce torów na tę zabawkę Nowaka, to jeszcze zabraknie pasażerów na pierwsze rejsy… Hi, hi, hi…” - zaznacza Pietrzak.

Cały tekst w Tygodniku „Solidarność”.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook