Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Mamy mentalny stan wojenny

13.12.2011

Dziś mija 30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. 13 grudnia 1981 roku komunistyczne władze z gen. Jaruzelskim na czele wyprowadziły wojska na ulicę polskich miast, dławiąc nadzieję Polaków na wolną ojczyznę. O ocenę wydarzeń z 1981 roku portal Stefczyk.info poprosił satyryka Jana Pietrzaka:

Łobuzy, zdrajcy narodu napadli na Polaków, żeby nas zamordować, zniszczyć, odebrać nadzieje i złudzenia. Żeby nas okradać dalej. To był haniebny czas w naszej historii. Zdrajcy rządowi napadli na swój naród. To moje główne wspomnienie o stanie wojennym. Reszta to tylko dodatek do tego faktu.

Niestety dziś widać, że to komuniści, zdrajcy wygrali pamięć o wydarzeniach sprzed 30 lat. Stan wojenny w sensie mentalnym, psychicznym trwa dalej. Nikogo nie ukarano, mordercy, bandyci, złodzieje nie zostali ukarani, nie odpowiedzieli za swoje czyny. W dalszym ciągu możliwe jest okłamywanie Polaków, traktowanie narodu jak stada baranów. Mieliśmy przykład takiej działalności przy okazji ostatniego Święta Niepodległości. Trzy wielkie media pokazywały inscenizację przygotowaną pod kamery, a nie wielki marsz polskich patriotów.

To dzieje się, ponieważ elity nienawidzą naszej niepodległości. W grudniu 1981 roku nienawiścią pałali generałowie. Dziś pałają nią media i elity rządzące. Nienawidzą polskiej historii, dumy, polskości, patriotyzmu. To jest to samo towarzystwo.

Część polskiego narodu na pewno wie, jaka jest prawda o polskiej historii. Jednak niestety lekcje historii w wolnej Polsce służą oszustwu, a nie uczeniu prawdy. Polskiej młodzieży nie uczy się prawdy o historii. Dlatego ona niczego nie wie. Media służą oszukiwaniu. Żyjemy w załganym kraju, niestety. W związku z tym nie wszyscy, wszystko wiedzą. Taka jest smutna prawda.

not saż
[fot. 13grudnia81.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook