Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Platforma tęskni za Tuskiem

23.09.2015

„Wszystkie, te główne media, w zasadniczych dla Polski sprawach się nie różnią” – ocenia satyryk Jan Pietrzak. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest jasna: „poprawność polityczna.” Ale felietonista zauważa jeszcze coś…

„Mam bardzo prosty test na to, co jest dla Polski korzystne, a co szkodliwe. Trzeba się zmusić pewnego dnia, choć łatwe to nie jest, do odsłuchania programów informacyjnych w trzech dużych telewizjach” – zachęca na łamach „Tygodnika Solidarność” Pietrzak i wyjaśnia:

„Jak brzmi dominujący przekaz? Jaka postawa, jaki pogląd jest popierany, a jaki zwalczany? One wszystkie, te główne media, w zasadniczych dla Polski sprawach się nie różnią. Już ten fakt jest zdumiewający, bo świat i życie są niesamowicie różnorodne, poglądy polityczne od Sasa do Lasa, a tu od Gugały przez Pochanke do Kraśki  - jedna sztanca. Najwyraźniej czerpią wiedzę o rzeczywistości z jednego źródła. Ono z grubsza się nazywa: poprawność polityczna. Ale kto tę poprawność z dnia na dzień wytycza? Tego nie wiemy... ” – zauważa i pyta: dlaczego mainstream na ogół popiera to, co Polsce szkodzi, a zwalcza to, co dla Polski korzystne?

„Proszę przeanalizować ten problem w podgrupach, bo ja nie chcę się narzucać z moim zgryźliwym charakterem w tak delikatnej materii. Jak mówi ono w przedwojennym kabarecie „ja rzucam myśl, wy go łapcie ”! Dużo poważniejsze pytanie dotyczy sfer rządowych. Poważniejsze – bo rząd wybieramy sami. A media wybierają nam okupanci. Premierem jest osoba, która nie waha się pleść bredni, że zlikwiduje opłaty ZUS i NFZ, skasuje szarą strefę i umowy śmieciowe, zmniejszy podatki… po ośmiu latach rządów! (...) Miesiąc przed wyborami doznała olśnienia?!” – podkreśla Pietrzak i przypomina sprzeczne informacje Ewy Kopacz na temat przyjęcia imigrantów przez Polskę.

"Platforma tęskni za Tuskiem(...) Plaga goni klęskę i Tuskiem pogania. Wojna hybrydowa poszerza zasięg... A my tu z plagą pt. Kopacz chyba sobie poradzimy...?" - zastanawia się felietonista.

Tygodnik Solidarność/mmil

[Fot. wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook