Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Platforma tęskni za Tuskiem

23.09.2015

„Wszystkie, te główne media, w zasadniczych dla Polski sprawach się nie różnią” – ocenia satyryk Jan Pietrzak. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest jasna: „poprawność polityczna.” Ale felietonista zauważa jeszcze coś…

„Mam bardzo prosty test na to, co jest dla Polski korzystne, a co szkodliwe. Trzeba się zmusić pewnego dnia, choć łatwe to nie jest, do odsłuchania programów informacyjnych w trzech dużych telewizjach” – zachęca na łamach „Tygodnika Solidarność” Pietrzak i wyjaśnia:

„Jak brzmi dominujący przekaz? Jaka postawa, jaki pogląd jest popierany, a jaki zwalczany? One wszystkie, te główne media, w zasadniczych dla Polski sprawach się nie różnią. Już ten fakt jest zdumiewający, bo świat i życie są niesamowicie różnorodne, poglądy polityczne od Sasa do Lasa, a tu od Gugały przez Pochanke do Kraśki  - jedna sztanca. Najwyraźniej czerpią wiedzę o rzeczywistości z jednego źródła. Ono z grubsza się nazywa: poprawność polityczna. Ale kto tę poprawność z dnia na dzień wytycza? Tego nie wiemy... ” – zauważa i pyta: dlaczego mainstream na ogół popiera to, co Polsce szkodzi, a zwalcza to, co dla Polski korzystne?

„Proszę przeanalizować ten problem w podgrupach, bo ja nie chcę się narzucać z moim zgryźliwym charakterem w tak delikatnej materii. Jak mówi ono w przedwojennym kabarecie „ja rzucam myśl, wy go łapcie ”! Dużo poważniejsze pytanie dotyczy sfer rządowych. Poważniejsze – bo rząd wybieramy sami. A media wybierają nam okupanci. Premierem jest osoba, która nie waha się pleść bredni, że zlikwiduje opłaty ZUS i NFZ, skasuje szarą strefę i umowy śmieciowe, zmniejszy podatki… po ośmiu latach rządów! (...) Miesiąc przed wyborami doznała olśnienia?!” – podkreśla Pietrzak i przypomina sprzeczne informacje Ewy Kopacz na temat przyjęcia imigrantów przez Polskę.

"Platforma tęskni za Tuskiem(...) Plaga goni klęskę i Tuskiem pogania. Wojna hybrydowa poszerza zasięg... A my tu z plagą pt. Kopacz chyba sobie poradzimy...?" - zastanawia się felietonista.

Tygodnik Solidarność/mmil

[Fot. wPolityce.pl]


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook