Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Ktoś dba o szkalowanie Polaków

07.05.2015

„Jak to możliwe, by obecny prezydent wygadywał, że Polacy to nie ofiary, lecz naród sprawców!?”

Jan Pietrzak na łamach Tygodnika Solidarność wraca do sprawy skandalicznych słów szefa FBI, kty oskarżył Polaków o zbrodnie holokaustu. „Na jego usprawiedliwienie trzeba zauważyć, że taka jest powszechna wiedza wyniesiona z amerykańskich uniwersytetów. Nawet prezydent Obama, wręczając pośmiertny Medal Wolności Janowi Karskiemu, palnął o „polskich obozach śmierci”. Była to żenująca konsekwencja tamtejszej edukacji” - zauważa Pietrzak.

I zaznacza, że „ktoś takie podręczniki pisze, ktoś dba przez dziesiątki lat o szkalowanie Polaków”. „To się samo nie dzieje. W hollywoodzkich filmach o wojennej Polsce zawsze bohaterem jest elegancki Niemiec, wrażliwy pacyfista ratujący Żydów, a Polacy to pijani, szczerbaci antysemici” - pisze publicysta i satyryk.

Pietrzak zaznacza, że „niestety, podobne filmy powstają również w Polsce, za budżetowe pieniądze”. „My, Polacy, sami płacimy za opluwanie naszej historii… Jeżeli żądamy, by inni znali prawdę, musi ją znać przede wszystkim tutejsze społeczeństwo. Muszą ją upowszechniać polskie szkoły, media, filmy, teatry i last but not least – politycy! Jak to możliwe, by obecny prezydent, który życzy sobie spędzić pod żyrandolem drugą kadencję, wygadywał, że Polacy to nie ofiary, lecz naród sprawców!? Niewykluczone, że w gronie pałacowych artystów powstaje już poprawiona wersja filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową” w której Franek Dolas rozpoczyna wojnę polsko-żydowską, a Niemców przy tym nie ma. Ani Rosjan” - kończy Jan Pietrzak.

Niestety można sądzić, że przypuszczenia Jana Pietrzaka się sprawdzą. Bezczynność III RP daje temu przyzwolenie...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 2. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 3. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 4. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 5. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 6. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 7. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 8. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook