Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Kto rządzi Unią?

26.02.2015

„Czy UE to ranczo francusko-niemieckie? Merkel i Holland tak infantylni, że aż śmieszni”.

Jan Pietrzak na łamach Tygodnika „Solidarność” komentuje ostatnie próby dyplomatyczne dotyczące wojny na Ukrainie. „Anielka i Franek, czyli Merkel i Holland w imieniu Unii Europejskiej zawierają niejasne rozejmy z carem Putinem. Zachowują się przy tym tak infantylnie, że aż śmiesznie” - zaznacza. I dodaje, że „Polska jest częścią Unii, mamy obowiązek mieć ich na oku”.

Satyryk wskazuje, że podstawowym pytaniem jest to, „dlaczego nie dyskutują z Putinem ustanowieni traktatami przywódcy naszej potężnej wspólnoty: przewodniczący Komisji Europejskiej, przewodniczący Parlamentu Europejskiego i wreszcie, prezydent Europy, Imperator Kontynentu – Tusek Pierwszy?”

„Czy traktat lizboński jeszcze obowiązuje? Czy Unia to jest prywatne ranczo francusko-niemieckie? W skrócie PRFN? Przypominam, że w dawnych czasach tłumaczono skrót PRL jako Prywatne Ranczo Leonida. Ale to dygresja do przemyśleń na boku…” - wskazuje.

I apeluje: „Czy może ktoś w Brukseli sprawdzić, kto rządzi Unią?”

„Boni na przykład, który został europosłem w nagrodę. Wygrał tutaj teledurniej. Co prawda, prowadzi aktualnie rotacyjny strajk głodowy między posiłkami, ale spytać chyba może: kto tu k…. rządzi? Sytuacja bowiem gdyby nie była tragiczna, byłaby komiczna. Oto wódz Rosji, która wypiera się jakiejkolwiek agresji na Ukrainę, negocjuje rozejm z Unią reprezentowaną przez nieupoważnione osoby. Bądźmy poważni, my Europejczycy. Bo w Donbasie giną ludzie, którzy nam Europejczykom uwierzyli i chcą się z Europą stowarzyszyć. Obiecano im to!” - kończy swój tekst Pietrzak.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook