Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Kopacz to gapowata babina

27.07.2015

„Przez osiem długich lat pokorni Polacy pozwalali władzy robić z siebie śmieci”.

Jan Pietrzak krytykuje ministra zdrowia. W jego ocenie prof. Zembala jest pełen pychy. „Minister Zębala podczas konferencji prasowej powiedział: 'to jest pytanie nie najmądrzejsze, oddalam pytanie'… Po chwili uogólnił: 'My jako Polacy mamy za dużo pychy, za mało pokory'. Jest odwrotnie. To wy, jako Zębala macie za dużo pychy, my jako, Polacy, jesteśmy nadmiernie pokorni” - pisze Pietrzak w „Tygodniku Solidarność”.

Dodaje, że „30 proc. Polaków pracuje na umowach śmieciowych”. „To najprostszy dowód, jak tu się traktuje ludzi – jak śmiecie, ale też dowód na to, że ludzie pozwalają się tak traktować. Przez dwie kadencje, przez osiem długich lat pokorni Polacy pozwalali władzy robić z siebie śmieci” - pisze Pietrzak.

I dodaje, że „trafną recenzję ekipie Tuska i Komorowskiego wystawił Kwaśniewski”, mówiąc: „kupią, sprzedadzą, zdradzą, zniszczą”. „Jemu możemy wierzyć, zna się na tych numerach. Kopacz, która odziedziczyła partyjną schedę, zdradzić i zniszczyć może wszystko do głębokości 1 metra, ale kupić i sprzedać raczej nie potrafi. Do handlu potrzeba pewnej smykałki, a to gapowata babina” - tłumaczy.

Przyznaje, że czeka na to, aż Kopacz „pomyśli co zrobić, by setki młodych ludzi nie truły się dopalaczami, bezkarnie sprzedawanymi przez gangi narkotykowe”. „To ona z Tuskiem pięć lat temu wprowadzali ustawę mającą opanować inwazję morderczej chemii w Polsce. Telewizory piany nabiły przez tydzień, zamknięto kilka sklepików, i problem odfajkowano… Tusk zwiał do Brukseli, Kopacz i mamy kolejną plagę. Tyle warte są ich ustawy” - dodaje Jan Pietrzak.

Cały tekst w Tygodniku „Solidarność”.

TK
[Fot. M.Czutko/wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook