Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Komorowski to chłopek roztropek

23.02.2015

„Wygłasza tasiemce banałów z miną odkrywcy nowej galaktyki”.

Jan Pietrzak, znany i ceniony satyryk i publicysta, krytykuje prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Komorowski to taki chłopek roztropek jak Gomułka, wyjaśniający, skąd się bierze powódź („deszcz spada z góry”), opowiadający Obamie o bigosowaniu, rozdający różowe baloniki w Święto Flagi, chichoczący nad trumnami na lotnisku… I wygłaszający całe tasiemce oczywistych banałów z miną odkrywcy nowej galaktyki” – mówił w TV Republika.

Na uwagę prowadzącego, że Bronisława Komorowskiego popiera telewizja publiczna Pietrzak odniósł się również do czołówki Wiadomości, w której pokazany został zegar na wieży Pałacu Kultury. „Syf Stalina nad Warszawą to ich powód do dumy” - mówi Pietrzak. I dodaje: „Trzysta kilkadziesiąt pomników wdzięczności dla rosyjskich okupantów w różnych miejscowościach. Po 25 latach „wolności,” którą lubi się przechwalać prezydent, stoją na cokołach i straszą polskie dzieci”.

„Przypominam więc, że III Rzeczpospolita powstała w półwolnych wyborach i dysponujemy tu jedynie półwolnością. Co nie znaczy, że do końca świata musimy godzić się na rządy półinteligentów” – dodał.

Pietrzak zaznacza jednak, że antypolskość to nie jest domena jedynie Telewizji Publicznej, ale wszystkich mediów mainstreamowych. „Bo „główne” media są antypolskie. Dobitnym przykładem na to jest z uporem maniaka podtrzymywana przez nie od pięciu lat putinowska wersja katastrofy smoleńskiej” – podkreślał. I dodał: „żeby choć cień zadumy nad pancerną brzozą… żeby choć prezentacja różnych ekspertyz…”.

„Mowy nie ma. Bezczelny, załgany raport Anodiny to dla mainstreamu święte przykazanie. Teraz dostali zlecenie na Andrzeja Dudę. Nic mu nie będzie oszczędzone. Żadne upokorzenie go nie ominie” – skończył Pietrzak.

ez,TV Republika
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook