Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: Komorowski jest gamoniowaty

15.04.2015

„Komorowski ma na koncie udział w zmowie smoleńskiej. Pięć lat bezczelnego kłamstwa”.

Jan Pietrzak, znany i ceniony satyryk i publicysta, przekonuje, że realia kampanii prezydenckiej nie zmieniły się przez lata. Wciąż liczą się duże pieniądze. „Wybór nowego prezydenta tuż, tuż… Szanuję wszystkich kandydatów, ponieważ dają świadectwo wiary w demokrację. Sam kandydowałem dwadzieścia lat temu. Ówczesne warunki były takie, że gość, którego nie było stać na jeden billboard i którego ignorowały media – był bez szans. I to się nie zmieniło” - wskazuje Pietrzak w Tygodniku „Solidarność”.

W ocenie Pietrzaka, Polacy muszą ufać demokracji, choć jest ona patologiczna. „Wierzyć w demokrację trzeba, zwłaszcza jeżeli jest chora, anemiczna, kiedy zawodzi, ponieważ lepszego pomysłu nie widać. Niektórzy kandydaci deklarują się jako monarchiści. To są mrzonki. Monarchii w Polsce żadna siła nie przywróci ze stu powodów. Po pierwsze nie mamy monarchy…” - zaznacza autor.

Dodaje, że widać w obecnej kampanii dominację dwóch kandydatów. „Realistycznie oceniając wyborczą materię, widzimy wyraźnie, że w ostatecznym starciu zderzą się panowie Duda z Komorowskim. Co do Dudy sprawa jest jasna – mądry, uczciwy, przyzwoity, kompetentny, sympatyczny, sprawny polityk. Natomiast Komorowski gamoniowaty, witający kaszalota z kartki, nieznający ortografii, uzależniony od WSI, sklerotyk mylący słowa, skaczący po fotelu w japońskim parlamencie, zmieniający barwy narodowe na różowe, polujący bez strzelania… itp.” - opisuje Pietrzak.

Podkreśla, że jednak Bronisław Komorowski „ma na koncie coś znacznie gorszego: udział w zmowie smoleńskiej”. „Pięć lat bezczelnego kłamstwa pod dyktando Putina. Świat nie zna takiego przypadku, by państwo oddało innemu państwu całość śledztwa przy tego rodzaju katastrofie. By prezydent i rząd, bezwzględnie, absolutnie, kategorycznie nie chcieli poznać prawdy o śmierci polskich obywateli. Więcej… by wspierali medialną nagonkę na rodziny ofiar i dociekliwych naukowców, godzili się na poniżanie i opluwanie pamięci poległych Rodaków. To jest sytuacja niewyobrażalna w innych krajach” - tłumaczy Pietrzak.

Wskazuje, że „właśnie o tym jest książka niemieckiego dziennikarza śledczego Jurgena Rotha”.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook