Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Komorowski jest gamoniowaty

15.04.2015

„Komorowski ma na koncie udział w zmowie smoleńskiej. Pięć lat bezczelnego kłamstwa”.

Jan Pietrzak, znany i ceniony satyryk i publicysta, przekonuje, że realia kampanii prezydenckiej nie zmieniły się przez lata. Wciąż liczą się duże pieniądze. „Wybór nowego prezydenta tuż, tuż… Szanuję wszystkich kandydatów, ponieważ dają świadectwo wiary w demokrację. Sam kandydowałem dwadzieścia lat temu. Ówczesne warunki były takie, że gość, którego nie było stać na jeden billboard i którego ignorowały media – był bez szans. I to się nie zmieniło” - wskazuje Pietrzak w Tygodniku „Solidarność”.

W ocenie Pietrzaka, Polacy muszą ufać demokracji, choć jest ona patologiczna. „Wierzyć w demokrację trzeba, zwłaszcza jeżeli jest chora, anemiczna, kiedy zawodzi, ponieważ lepszego pomysłu nie widać. Niektórzy kandydaci deklarują się jako monarchiści. To są mrzonki. Monarchii w Polsce żadna siła nie przywróci ze stu powodów. Po pierwsze nie mamy monarchy…” - zaznacza autor.

Dodaje, że widać w obecnej kampanii dominację dwóch kandydatów. „Realistycznie oceniając wyborczą materię, widzimy wyraźnie, że w ostatecznym starciu zderzą się panowie Duda z Komorowskim. Co do Dudy sprawa jest jasna – mądry, uczciwy, przyzwoity, kompetentny, sympatyczny, sprawny polityk. Natomiast Komorowski gamoniowaty, witający kaszalota z kartki, nieznający ortografii, uzależniony od WSI, sklerotyk mylący słowa, skaczący po fotelu w japońskim parlamencie, zmieniający barwy narodowe na różowe, polujący bez strzelania… itp.” - opisuje Pietrzak.

Podkreśla, że jednak Bronisław Komorowski „ma na koncie coś znacznie gorszego: udział w zmowie smoleńskiej”. „Pięć lat bezczelnego kłamstwa pod dyktando Putina. Świat nie zna takiego przypadku, by państwo oddało innemu państwu całość śledztwa przy tego rodzaju katastrofie. By prezydent i rząd, bezwzględnie, absolutnie, kategorycznie nie chcieli poznać prawdy o śmierci polskich obywateli. Więcej… by wspierali medialną nagonkę na rodziny ofiar i dociekliwych naukowców, godzili się na poniżanie i opluwanie pamięci poległych Rodaków. To jest sytuacja niewyobrażalna w innych krajach” - tłumaczy Pietrzak.

Wskazuje, że „właśnie o tym jest książka niemieckiego dziennikarza śledczego Jurgena Rotha”.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook