Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Ilu ofiar trzeba, by poruszyć sumienia?

22.01.2015

„Smuci brak zainteresowania wobec Polaków poległych w zamachu na lotnisku smoleńskim”.

„Przerażający atak terrorystów na redakcję francuskiego pisma „Charlie Hebdo” poruszył światową opinię publiczną. I słusznie. Nie powinniśmy być obojętni na szaleństwa zamachowców. Zastanowienia wymaga stosunek do przypadków mniej spektakularnych, lecz również będących zamachami na ludzkie prawa do wolności i godnego życia” - pisze na łamach Tygodnika „Solidarność” Jan Pietrzak.

„Jak społeczność międzynarodowa powinna reagować na terrorystów z państwa Putina, zwanych zielonymi ludzikami? Na bandziorów zwanych państwem islamskim? Na dżihadystów mordujących w Nigerii chrześcijan?” - pyta retorycznie Pietrzak.

I zaznacza: „z osobistego, profesjonalnego punktu widzenia muszę przyznać, że milionowa manifestacja solidarności z rozstrzelanymi satyrykami była zgromadzeniem niezwykłym”. „Rzadko się zdarza, by w tak tragiczny sposób „doceniono” siłę karykatury. Natomiast z punktu widzenia Polaka smuci brak zainteresowania wobec Polaków poległych w zamachu na lotnisku smoleńskim” - zauważa.

„W którym miejscu przebiega granica obojętności medialnego świata na czyjąś krzywdę… Ilu ofiar trzeba, jakiego rodzaju, w jakiej sprawie, by poruszyć sumienia globalnej wioski?” - pyta Pietrzak.

Niestety widać, że 96 polskich ofiar zmarłych tragicznie w Smoleńsku to za mało...

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook