Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: Ilu ofiar trzeba, by poruszyć sumienia?

22.01.2015

„Smuci brak zainteresowania wobec Polaków poległych w zamachu na lotnisku smoleńskim”.

„Przerażający atak terrorystów na redakcję francuskiego pisma „Charlie Hebdo” poruszył światową opinię publiczną. I słusznie. Nie powinniśmy być obojętni na szaleństwa zamachowców. Zastanowienia wymaga stosunek do przypadków mniej spektakularnych, lecz również będących zamachami na ludzkie prawa do wolności i godnego życia” - pisze na łamach Tygodnika „Solidarność” Jan Pietrzak.

„Jak społeczność międzynarodowa powinna reagować na terrorystów z państwa Putina, zwanych zielonymi ludzikami? Na bandziorów zwanych państwem islamskim? Na dżihadystów mordujących w Nigerii chrześcijan?” - pyta retorycznie Pietrzak.

I zaznacza: „z osobistego, profesjonalnego punktu widzenia muszę przyznać, że milionowa manifestacja solidarności z rozstrzelanymi satyrykami była zgromadzeniem niezwykłym”. „Rzadko się zdarza, by w tak tragiczny sposób „doceniono” siłę karykatury. Natomiast z punktu widzenia Polaka smuci brak zainteresowania wobec Polaków poległych w zamachu na lotnisku smoleńskim” - zauważa.

„W którym miejscu przebiega granica obojętności medialnego świata na czyjąś krzywdę… Ilu ofiar trzeba, jakiego rodzaju, w jakiej sprawie, by poruszyć sumienia globalnej wioski?” - pyta Pietrzak.

Niestety widać, że 96 polskich ofiar zmarłych tragicznie w Smoleńsku to za mało...

TK
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook