Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Ilu ofiar trzeba, by poruszyć sumienia?

22.01.2015

„Smuci brak zainteresowania wobec Polaków poległych w zamachu na lotnisku smoleńskim”.

„Przerażający atak terrorystów na redakcję francuskiego pisma „Charlie Hebdo” poruszył światową opinię publiczną. I słusznie. Nie powinniśmy być obojętni na szaleństwa zamachowców. Zastanowienia wymaga stosunek do przypadków mniej spektakularnych, lecz również będących zamachami na ludzkie prawa do wolności i godnego życia” - pisze na łamach Tygodnika „Solidarność” Jan Pietrzak.

„Jak społeczność międzynarodowa powinna reagować na terrorystów z państwa Putina, zwanych zielonymi ludzikami? Na bandziorów zwanych państwem islamskim? Na dżihadystów mordujących w Nigerii chrześcijan?” - pyta retorycznie Pietrzak.

I zaznacza: „z osobistego, profesjonalnego punktu widzenia muszę przyznać, że milionowa manifestacja solidarności z rozstrzelanymi satyrykami była zgromadzeniem niezwykłym”. „Rzadko się zdarza, by w tak tragiczny sposób „doceniono” siłę karykatury. Natomiast z punktu widzenia Polaka smuci brak zainteresowania wobec Polaków poległych w zamachu na lotnisku smoleńskim” - zauważa.

„W którym miejscu przebiega granica obojętności medialnego świata na czyjąś krzywdę… Ilu ofiar trzeba, jakiego rodzaju, w jakiej sprawie, by poruszyć sumienia globalnej wioski?” - pyta Pietrzak.

Niestety widać, że 96 polskich ofiar zmarłych tragicznie w Smoleńsku to za mało...

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook