Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: "GW" nie chce "Roty"

14.04.2016

"Redaktorzy gazety przyzwyczaili się, że to oni mają patent na plucie Polakom w twarz".

Jan Pietrzak w swoim felietonie w Tygodniku "Solidarność" pisze o sprzeciwie, jaki w "Gazecie Wyborczej" wywołał pomysł emitowania na falach publicznego radia Roty. "Pewna gazeta czujnymi uszami swego poznańskiego korespondenta usłyszała o północy w radiu Merkury pieśń zwaną Rotą. Ważny dla wielu polskich pokoleń, historyczny utwór Marii Konopnickiej i Feliksa Nowowiejskiego z lat zaborczego zniewolenia" - pisze Pietrzak.

Dodaje, że "szczególnie zabolał gazetę fragment: „nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”, prawdopodobnie z czystej zawiści". "Przez dwadzieścia kilka lat III RP redaktorzy gazety przyzwyczaili się, że to oni mają patent na plucie Polakom w twarz. A tu jakiś Niemiec się przyplątał, starodawny kolega biznesmena Hansa Gielena z Kosakowa k. Gdyni, który niedawno popisywał się swoją nienawiścią i żądzą rozstrzeliwania Polaków pod murem. Od plucia do stawiania pod murem kawałek drogi, ale nienawiść ta sama" - zaznacza.

Wskazuje, że "'Rotę' Konopnickiej odśpiewano po raz pierwszy w 1910 roku w Krakowie podczas odsłonięcia Pomnika Grunwaldzkiego". "Potem były dwie okrutne wojny światowe wywołane przez tych samych morderczych sąsiadów. W obu wojnach Polska była po stronie zwycięzców, ale poniosła straszliwe straty. Minęły kolejne pokolenia i dzięki potędze Solidarności runęła żelazna kurtyna, runął mur berliński. Niemcy mogły się zjednoczyć, bo Polacy unieważnili zmowę jałtańską. Kto tu komu co zawdzięcza?" - kończy pytaniem Pietrzak.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook