Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Gronkiewicz-Waltz przynosi wstyd Warszawie

29.08.2016

"Poświęciła trzech ludzi i uważa, że zejdą z niej światła reflektorów, otóż jej niedoczekanie. Ona ponosi za to winę, rządziła przez 10 lat Warszawą i to ona ponosi wszelkie konsekwencje" - mówił w rozmowie z portalem Fronda.pl Jan Pietrzak o Hannie Gronkiewicz-Waltz i aferze reprywatyzacyjnej.

Jan Pietrzak ocenił, że prezydent Warszawy ponosi pełną odpowiedzialność w tej sprawie, także za "urzędników, którzy byli częścią mafii złodziejskiej". 

"Dopilnujemy, żeby została wylana na mordę z tego urzędu, bo przynosi wstyd Warszawie" – zaznaczył Pietrzak. 

Satyryk przypomniał, jak przeprowadzał ciężki rozmowy z rządzącymi stolicą ws. Łuku triumfalnego w Warszawie. "Co ją obchodzą polscy bohaterowie, co ją obchodzą polskie pomniki? Ją obchodziło tylko to, ile kto ukradnie – to tacy ludzie rządzili Warszawą przez wiele lat" – podkreślił. 

Rozmówca zwrócił uwagę, że jeżeli chodzi o odwołanie prezydent Warszawy, to nie można naruszyć demokratycznych procedur, ale "trzeba absolutnie, codziennie, dzień po dniu wykazywać chociażby w mediach z kim mamy do czynienia". "Trzeba pokazywać w mediach, jaka nikczemna postać rządziła Warszawą, jaki to jest wstyd dla pokoleń warszawiaków" – dodał. 

Pietrzak stwierdził, że kwestia administracyjna nie jest tak ważna, jak przemówienie do rozumu tym, którzy ją popierało. "A kto ją popierał – chyba tylko ci, którzy byli beneficjentami tego złodziejstwa" – powiedział. 

Satyryk podkreślił także, że widać tutaj bezczelność władzy Platformy w stolicy, które są fragmentem układu rządowego. "Do władzy dorwali się ludzie bezczelni i agresywni, związani z jakimiś mafijnymi układami. Musieli załatwiać swoje interesy i nie pilnowali interesu wspólnego" - mówił Pietrzak. 

Na koniec rozmówca wyraził nadzieję, że to wszystko się wyjaśni. "Wielki jest udział mediów, internetu i wszystkich ludzi dobrej woli, żeby nie poddać się presji kłamstwa po raz kolejny" – dodał. 


ak/Fronda.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook