Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak: "Gówne" media są antypolskie

18.02.2015

Jan Pietrzak nie szczędzi gorzkich słów pod adresem Bronisława Komorowskiego. Satyryk odniósł się na łamach „Gazety Polskiej” do określenia „Komoruski”, jakie często jest stosowane wobec urzędującego prezydenta.

Człowiek inicjujący i wspierający z ambasadorem Rosji budowę pomnika Armii Czerwonej na polu Bitwy Warszawskiej sam dobitnie pokazuje, jakie są jego sympatie... Zasługuje na mocne szyderstwo. Poza tym panowie Michnik i Celiński z pewnością nie są specjalistami od eleganckiego stylu, a tym bardziej od poczucia humoru” - tłumaczy Pietrzak.

Artysta zwraca również uwagę na rolę mediów. „'Gówne'” media są antypolskie. Dobitnym przykładem na to jest z uporem maniaka podtrzymywana przez nie od pięciu lat putinowska wersja katastrofy smoleńskiej. Żeby choć prezentacja różnych ekspertyz... Mowy nie ma. Bezczelny, załgany raport Anodiny to dla mainstreamu święte przykazanie. Teraz dostali zlecenie na Andrzeja Dudę. Nic mu nie będzie oszczędzone. Żadne upokorzenie go nie ominie” - mówi Jan Pietrzak.

Satyryk porównuje Bronisława Komorowskiego do Władysława Gomułki. „To taki chłopek roztropek jak Gomułka, wyjaśniający, skąd się bierze powódź („deszcz spada z góry”), opowiadający Obamie o bigosowaniu, rozdający różowe baloniki w święto Flagi., chichoczący nad trumnami na lotnisku... I wygłaszający całe tasiemce oczywistych banałów z miną odkrywcy nowej galaktyki” - twierdzi satyryk.

gah/Gazeta Polska

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook