Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Doczekamy prawdy o Smoleńsku. WYWIAD

16.09.2016

"Pół wieku kłamali, więc widać z kim mamy do czynienia. To są zbrodniarze, którzy nigdy nie przyznają się do tego, że kogoś zamordowali. Będą walczyć i prowokować. (...) Ale doczekamy prawdy, jestem spokojny" – mówi Jan Pietrzak w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Stefczyk.info: Wczorajsze ustalenia podkomisji smoleńskiej były dla pana szokujące? 

Jan Pietrzak: Ja od początku, od pierwszych dni po katastrofie, używam określeń: zbrodnia i zamach. Wszystko, co da się ustalić, żeby to potwierdzić, jest mi na rękę. Bardzo popieram działania tej podkomisji oraz ludzi, którzy w sposób bardziej precyzyjny, a nie intuicyjny, jak ja, chcą to wyjaśnić. W istocie był to zamach. Niemożliwe jest, żeby to się stało samo, jako zwykły wypadek transportowy. Jest zbyt dużo kłamstwa i świństwa dookoła tej katastrofy. Jeszcze raz to powiem: bardzo popieram tę komisję i ministra Macierewicza, którzy tak intensywnie działają i będą próbowali odkryć prawdziwych sprawców tego nieszczęścia. 

Dowiedzieliśmy się, że Donald Tusk i Jerzy Miller świadomie powielili rosyjską wersję wydarzeń. Jak to ocenić?

Pewnie dostali polecenie z Rosji i musieli się tego pilnować. To tylko potwierdza moją tezę! Na YouTube znajduje się mój felieton opublikowany w tydzień po katastrofie zatytułowany "Drugie kłamstwo katyńskie". Po sieci krąży też "Ballada Smoleńska" napisana przeze mnie dwa miesiące po katastrofie, gdzie używam słowa zbrodnia, opowiadam o tych sytuacjach na Krakowskim Przedmieściu, o krzyżu, o tej całej dywersji, która tam się odbyła. Moje poglądy są więc ustalone od dawna! A poza tym, jestem żołnierzem wojsk lotniczych i oficerem, który pracował na stacjach radarowych, a w ogóle samoloty to jest duża część mojej wiedzy jako radarzysty. Gdy zobaczyłem zdjęcia z miejsca upadku samolotu, to widać było, że nie mogło być to złamanie przy lądowaniu z niskiej wysokości, gdy w czasie wypadku odpada ogon. Był przecież rozprysk tysięcy odłamków, rozrzuconych na ogromnym terytorium, musiał być więc wybuch. Na gołe oko widać było, że nie mogło się to stać tak, że to pancerna brzoza złamała skrzydło. Jednym słowem, cała wersja rosyjska akceptowana przez Tuska i komisję Millera była oszustwem od początku do końca. 

Ważne z pewnością jest to, że wycięto z czarnych skrzynek trzy sekundy z polskiej czarnej skrzynki, a 5 z rosyjskiej. W tych fragmentach były informacje o awarii silnika i wysokościomierza. 

To niezwykle ważne ustalenia! Cała tamta władza to oszuści, nie mam żadnych złudzeń. Całe rządy Platformy, a zwłaszcza Tuska – wtedy był człowiekiem Putina, teraz Merkel, czy też może jeszcze kogoś. W Brukseli nie pilnuje polskich spraw, tylko swoich albo swoich mocodawców. 

Doczekamy wyjaśnienia całej prawdy o katastrofie smoleńskiej? 

Jestem przekonany o tym. Na wyjaśnienie prawdy o Katyniu czekaliśmy pół wieku i niestety do końca nie została wyjaśniona, nie osądzono sprawców, ale dowiedzieliśmy się o prawdzie. Pół wieku kłamali, więc widać z kim mamy do czynienia. To są zbrodniarze, którzy nigdy nie przyznają się do tego, że kogoś zamordowali. Będą walczyć i prowokować. Mają tu swoich ludzi, swoje redakcje, mają swoje media i będą oszukiwać naród, wypuszczać swoje fałsze, żeby tę uczciwą wersję utopić w morzu kłamstwa. Ale doczekamy prawdy, jestem spokojny. 

Rozm. ak

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook