Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Czyja jest Polska?

14.06.2016

Jan Pietrzak na łamach "wSieci" o niejasnościach wokół wyborów '89 roku.

Latami trwająca niejasność wokół rocznicy czerwcowych wyborów ’89: czy to jest święto wszystkich Polaków, czy tylko okrągłostołowej sitwy, zaczyna się wyjaśniać. Rocznicę w tym roku przejął KOD jako główny spadkobierca, obrońca i kontynuator przyznanej wtedy przez „komunę” społeczeństwu 1/10 wolności i 1/4 demokracji.

Okolicznościową manifestację podparli swymi grubymi autorytetami dwaj byli prezydenci Komorowski z Kwaśniewskim, zataczając się radośnie w tłumie sierot po Jaruzelskim i Kiszczaku. Zawłaszczenie 4 czerwca przez ludzi „układu” odstręcza od tej rocznicy miliony Polaków, którzy pod sztandarem „Solidarności” angażowali się w kampanię wyborczą, wierząc w dobre intencje układających się stron.

Ukradziono im okazję do poczucia satysfakcji, bo przecież trudno powiedzieć, że nic dobrego się nie stało, jednak stało się też wiele zła. Oszukano naród, wykiwano „Solidarność”, pozbawiono własności formalnych posiadaczy 45-letniego dorobku PRL. Pracowało się wtedy za 30 dol. miesięcznie, ale huty, stocznie, kopalnie były „nasze”. No i w krótkim czasie przestały być nasze, stały się cudze albo w ogóle przestały istnieć. Nazwano tę akcję transformacją, a była oczywistym złodziejstwem. Dopiero rząd Jana Olszewskiego, rząd nadziei, próbował temu zaradzić, dlatego długo nie porządził.

Obalono go nocą 4 czerwca 1992 r., co czyni ten dzień szczególnym świadkiem zderzenia dobra ze złem w naszej najnowszej historii. Podający się do dymisji premier Olszewski powiedział zgromadzonym, że toczy się walka o to, czyja będzie Polska. Minęły lata… i do tego pytania nawiązał prof. Zaradkiewicz, sekowany za kilka słów prawdy w kontekście rebelii Trybunału Konstytucyjnego przeciwko prawu.

— Czy Polska należy do wszystkich Polaków, czy do politycznej oligarchii? Najemników oligarchii widzimy na antyrządowych marszach. Beneficjenci III RP nie godzą się z utratą swej własności, żądają „żeby było tak, jak było” zaklepane z komuną. Łatwo Polski nie oddadzą.

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook