Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Czyja jest Polska?

14.06.2016

Jan Pietrzak na łamach "wSieci" o niejasnościach wokół wyborów '89 roku.

Latami trwająca niejasność wokół rocznicy czerwcowych wyborów ’89: czy to jest święto wszystkich Polaków, czy tylko okrągłostołowej sitwy, zaczyna się wyjaśniać. Rocznicę w tym roku przejął KOD jako główny spadkobierca, obrońca i kontynuator przyznanej wtedy przez „komunę” społeczeństwu 1/10 wolności i 1/4 demokracji.

Okolicznościową manifestację podparli swymi grubymi autorytetami dwaj byli prezydenci Komorowski z Kwaśniewskim, zataczając się radośnie w tłumie sierot po Jaruzelskim i Kiszczaku. Zawłaszczenie 4 czerwca przez ludzi „układu” odstręcza od tej rocznicy miliony Polaków, którzy pod sztandarem „Solidarności” angażowali się w kampanię wyborczą, wierząc w dobre intencje układających się stron.

Ukradziono im okazję do poczucia satysfakcji, bo przecież trudno powiedzieć, że nic dobrego się nie stało, jednak stało się też wiele zła. Oszukano naród, wykiwano „Solidarność”, pozbawiono własności formalnych posiadaczy 45-letniego dorobku PRL. Pracowało się wtedy za 30 dol. miesięcznie, ale huty, stocznie, kopalnie były „nasze”. No i w krótkim czasie przestały być nasze, stały się cudze albo w ogóle przestały istnieć. Nazwano tę akcję transformacją, a była oczywistym złodziejstwem. Dopiero rząd Jana Olszewskiego, rząd nadziei, próbował temu zaradzić, dlatego długo nie porządził.

Obalono go nocą 4 czerwca 1992 r., co czyni ten dzień szczególnym świadkiem zderzenia dobra ze złem w naszej najnowszej historii. Podający się do dymisji premier Olszewski powiedział zgromadzonym, że toczy się walka o to, czyja będzie Polska. Minęły lata… i do tego pytania nawiązał prof. Zaradkiewicz, sekowany za kilka słów prawdy w kontekście rebelii Trybunału Konstytucyjnego przeciwko prawu.

— Czy Polska należy do wszystkich Polaków, czy do politycznej oligarchii? Najemników oligarchii widzimy na antyrządowych marszach. Beneficjenci III RP nie godzą się z utratą swej własności, żądają „żeby było tak, jak było” zaklepane z komuną. Łatwo Polski nie oddadzą.

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook