Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Czekałem aż Kopacz rzuci się na wykładzinę

09.01.2015

„Przemówienia Kopacz powinni nadawać ok. 22, cierpiący na bezsenność byliby wdzięczni”.

Jan Pietrzak krytycznie ocenia dotychczasową działalność rządu Ewy Kopacz oraz jej konferencję prasową, na której podsumowała swoje rządy. „Myślę, że przemówienia Pani Kopacz powinni nadawać ok. 22, osoby cierpiące na bezsenność byłyby dozgonnie wdzięczne” - tłumaczył w Radiu Wnet.

Dodał, że widząc przemówienie premier wciąż na coś czekał. „Czekałem, kiedy na wykładzinie się położy, bo w jakimś wywiadzie czytałem, że jak musi coś przemyśleć, to robi „brzuszki” na podłodze” - wskazał Pietrzak.

Odnosząc się do pytania, czy satyrycy mają dzisiaj łatwo, Pietrzak zaznaczył, że satyrykom zawsze jest łatwo. „Spotkanie z Panią Premier to jest zawsze dla satyryka duże przeżycie emocjonalne. Ja nie chcę źle mówić o kobietach. Jestem rozdarty wewnętrznie. Satyryk zawsze ma łatwo, jeżeli lubi ten zawód. Tyle osób martwi się o satyryków...” - tłumaczył.

I widać, że Jan Pietrzak swój zawód lubi. W swoim ostatnim tekście w Tygodniku „Solidarność” odnosi się do powołania pełnomocników przez Ewę Kopacz. „Tuż przed świętami, po ostatniej sesji Sejmu, pani premier, ku zdumieniu gawiedzi, ogłosiła nominacje resortowych pełnomocniczek, które mają pilnować realizacji wytycznych zawartych w jej ekspose…” - zaczyna Pietrzak.

Wskazuje, że „do tego momentu nikt nie zauważył, by we wstępnej mowie premiera Kopacz (vel premiery Kopaczki) zawarte były jakieś szczególne myśli i projekty”. „Raczej był to zbiór pustych słów i rutynowych obietnic… aż tu nagle okazuje się, że potrzebna jest specjalna ekipa, by konsekwentnie wdrażać i bezwzględnie wcielać te niezwykłe pomysły” - dziwi się autor.

Publicysta wskazuje, że „kolejnym zaskoczeniem jest fakt, że szefowa Rady Ministrów nie ufa swoim ministrom, których nie tak dawno sama przecież powołała”. „Czyżby już przejrzała na oczy, że to gromada leni i gamoni? Dużo pytań rodzi ta personalna zawierucha. Między innymi pojawia się problem płciowy, czy mianowicie nie mamy do czynienia z ostentacyjną dyskryminacją rodzaju męskiego? Panowie, czuj duch!” - żartuje Pietrzak.

Ale znajduje w całej sytuacji optymistyczny wątek. „Miło, że wywyższona kobieta pamięta o koleżankach z podstawówki i psiapsiółkach z akademika, ale kolegów też chyba jakichś w życiu miała? A może i narzeczonych? Co z nimi teraz? Jak oni się czują? To są bolesne pytania, na które będzie musiał znaleźć odpowiedź Rzecznik ds. Równego Traktowania Tego i Owego! A propos, czy przydzielono mu już pełnomocniczkę? Wszędobylskie wiewiórki z Al. Ujazdowskich twierdzą, że kadrowa operacja rządu to budowa nowej frakcji w PO” - ciągnie swój wywód Pietrzak.

Jak widać satyryk zawsze coś dla siebie znajdzie ciekawego. Szczególnie przy takim rządzie...

ez
[Fot. Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook