Jedynie prawda jest ciekawa


Pietrzak: Czekałem aż Kopacz rzuci się na wykładzinę

09.01.2015

„Przemówienia Kopacz powinni nadawać ok. 22, cierpiący na bezsenność byliby wdzięczni”.

Jan Pietrzak krytycznie ocenia dotychczasową działalność rządu Ewy Kopacz oraz jej konferencję prasową, na której podsumowała swoje rządy. „Myślę, że przemówienia Pani Kopacz powinni nadawać ok. 22, osoby cierpiące na bezsenność byłyby dozgonnie wdzięczne” - tłumaczył w Radiu Wnet.

Dodał, że widząc przemówienie premier wciąż na coś czekał. „Czekałem, kiedy na wykładzinie się położy, bo w jakimś wywiadzie czytałem, że jak musi coś przemyśleć, to robi „brzuszki” na podłodze” - wskazał Pietrzak.

Odnosząc się do pytania, czy satyrycy mają dzisiaj łatwo, Pietrzak zaznaczył, że satyrykom zawsze jest łatwo. „Spotkanie z Panią Premier to jest zawsze dla satyryka duże przeżycie emocjonalne. Ja nie chcę źle mówić o kobietach. Jestem rozdarty wewnętrznie. Satyryk zawsze ma łatwo, jeżeli lubi ten zawód. Tyle osób martwi się o satyryków...” - tłumaczył.

I widać, że Jan Pietrzak swój zawód lubi. W swoim ostatnim tekście w Tygodniku „Solidarność” odnosi się do powołania pełnomocników przez Ewę Kopacz. „Tuż przed świętami, po ostatniej sesji Sejmu, pani premier, ku zdumieniu gawiedzi, ogłosiła nominacje resortowych pełnomocniczek, które mają pilnować realizacji wytycznych zawartych w jej ekspose…” - zaczyna Pietrzak.

Wskazuje, że „do tego momentu nikt nie zauważył, by we wstępnej mowie premiera Kopacz (vel premiery Kopaczki) zawarte były jakieś szczególne myśli i projekty”. „Raczej był to zbiór pustych słów i rutynowych obietnic… aż tu nagle okazuje się, że potrzebna jest specjalna ekipa, by konsekwentnie wdrażać i bezwzględnie wcielać te niezwykłe pomysły” - dziwi się autor.

Publicysta wskazuje, że „kolejnym zaskoczeniem jest fakt, że szefowa Rady Ministrów nie ufa swoim ministrom, których nie tak dawno sama przecież powołała”. „Czyżby już przejrzała na oczy, że to gromada leni i gamoni? Dużo pytań rodzi ta personalna zawierucha. Między innymi pojawia się problem płciowy, czy mianowicie nie mamy do czynienia z ostentacyjną dyskryminacją rodzaju męskiego? Panowie, czuj duch!” - żartuje Pietrzak.

Ale znajduje w całej sytuacji optymistyczny wątek. „Miło, że wywyższona kobieta pamięta o koleżankach z podstawówki i psiapsiółkach z akademika, ale kolegów też chyba jakichś w życiu miała? A może i narzeczonych? Co z nimi teraz? Jak oni się czują? To są bolesne pytania, na które będzie musiał znaleźć odpowiedź Rzecznik ds. Równego Traktowania Tego i Owego! A propos, czy przydzielono mu już pełnomocniczkę? Wszędobylskie wiewiórki z Al. Ujazdowskich twierdzą, że kadrowa operacja rządu to budowa nowej frakcji w PO” - ciągnie swój wywód Pietrzak.

Jak widać satyryk zawsze coś dla siebie znajdzie ciekawego. Szczególnie przy takim rządzie...

ez
[Fot. Jan Lorek]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook