Jedynie prawda jest ciekawa

Pietrzak o Hadaczu: "Z całą pewnością był sterowany"

26.02.2017

"Cały czas toczy się wojna z Polską zarządzana przez ośrodek dywersji, dezinformacji i prowokacji z Moskwy" - powiedział satyryk Jan Pietrzak w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl

Jan Pietrzak ocenił sprawę agenturalnej przeszłości Andrzeja Hadacza, znanego z prowokacji pod krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. "Z całą pewności był sterowany, tak jak są sterowani różni pułkownicy SB i niektórzy ludzie kierowani do KOD. Mają swoich ludzi i robią prowokacje, poczynając od wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu, gdzie po 10 kwietnia 2010 r. działy się potworne rzeczy, które robili prowokatorzy. Cały czas toczy się wojna z Polską zarządzana przez ośrodek dywersji, dezinformacji i prowokacji z Moskwy" - zaznaczył satyryk.

Pietrzak podkreślił również w jaki sposób należy radzić sobie z prowokatorami. "Nasi przodkowie walczyli z bronią w ręku, nie musimy używać broni, wystarczy, że skorzystamy z wiedzy i zdrowego rozsądku. Na naszych oczach jest prowadzona wojna z Polską, nie z państwem PiS, ludzie wybrali rząd PiS i jest to rząd całego narodu" - powiedział.

Rozmówca odniósł się do kontrowersyjnego spektaklu "Klątwa". "Aktorzy Teatru Powszechnego wystąpili w tym spektaklu wyłącznie w celach prowokacyjnych, przecież nie ma to żadnego związku ze sztuką, ale to wydarzenie zostało zrobione specjalnie po to, aby drażnić ludzi, a potem pisać do Brukseli, jak bardzo +tępiona+ jest sztuka w Polsce" - ocenił.

MW/wpolityce.pl
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook