Jedynie prawda jest ciekawa


Pięta walczy z nachalną promocją WOŚP

22.12.2015

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech składa raport o zwolnienie".

Poseł PiS Stanisław Pięta nie przebiera w słowach. W jego ocenie włączanie się funkcjonariuszy publicznych w promowanie WOŚP jest niedopuszczalne. Wiele wskazuje na to, że tym razem impreza Owsiaka nie będzie mogła liczyć na nachalną promocję za państwowe pieniądze.

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - napisał na jednym z portali społecznościowych Stanisław Pięta. Poseł PiS skomentował tak doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej", że m.in. wojsko, policja, straż pożarna mają się nie angażować w nadchodzącą dobroczynną zbiórkę pieniędzy. „Wokół przedsięwzięcia pana Owsiaka w ostatnich latach pojawiło się wiele kontrowersji i niejasności. Żadna inna organizacja nigdy nie otrzymała od instytucji publicznych wsparcia przeliczanego na miliony złotych, lotów myśliwcem czy godzin darmowych reklam” - wyjaśnia Pięta w rozmowie z "SE".

Gazeta wylicza przy tym, jak wielkie było wsparcie wojska dla WOŚP. „Rok temu wojsko oprócz pokazów i wsparcia dla wolontariuszy przygotowało aukcje, na których można było wygrać m.in. lot symulatorem Su-22 oraz dzień z pilotami F-16 lub pancerniakami. Dwa lata temu licytowano udział w manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, możliwość spędzenia dnia z komandosami” - wylicza „SE”.

Jerzy Owsiak nie chciał się odnieść do słów posła. „Sprawy nie komentujemy. Tak jak zawsze przygotowujemy się do finału” - mówił gazecie rzecznik WOŚP.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook