Jedynie prawda jest ciekawa

Pięta walczy z nachalną promocją WOŚP

22.12.2015

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech składa raport o zwolnienie".

Poseł PiS Stanisław Pięta nie przebiera w słowach. W jego ocenie włączanie się funkcjonariuszy publicznych w promowanie WOŚP jest niedopuszczalne. Wiele wskazuje na to, że tym razem impreza Owsiaka nie będzie mogła liczyć na nachalną promocję za państwowe pieniądze.

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - napisał na jednym z portali społecznościowych Stanisław Pięta. Poseł PiS skomentował tak doniesienia "Dziennika Gazety Prawnej", że m.in. wojsko, policja, straż pożarna mają się nie angażować w nadchodzącą dobroczynną zbiórkę pieniędzy. „Wokół przedsięwzięcia pana Owsiaka w ostatnich latach pojawiło się wiele kontrowersji i niejasności. Żadna inna organizacja nigdy nie otrzymała od instytucji publicznych wsparcia przeliczanego na miliony złotych, lotów myśliwcem czy godzin darmowych reklam” - wyjaśnia Pięta w rozmowie z "SE".

Gazeta wylicza przy tym, jak wielkie było wsparcie wojska dla WOŚP. „Rok temu wojsko oprócz pokazów i wsparcia dla wolontariuszy przygotowało aukcje, na których można było wygrać m.in. lot symulatorem Su-22 oraz dzień z pilotami F-16 lub pancerniakami. Dwa lata temu licytowano udział w manewrach Marynarki Wojennej, lot ze spadochronem, możliwość spędzenia dnia z komandosami” - wylicza „SE”.

Jerzy Owsiak nie chciał się odnieść do słów posła. „Sprawy nie komentujemy. Tak jak zawsze przygotowujemy się do finału” - mówił gazecie rzecznik WOŚP.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook