Jedynie prawda jest ciekawa

Pięta o Owsiaku: To polityczny celebryta, który broni TW Bolka

09.03.2017

„To, że trafiło tam więcej pieniędzy(…) to dlatego, że państwo polskie wspiera polskie rodziny. Otrzymują realną pomoc przez program 500 plus" - powiedział poseł PiS Stanisław Pięta w wywiadzie dla "Super Expressu" na temat tegorocznego sukcesu WOŚP.

Polityk odniósł się do medialnych głosów mówiących, iż tegoroczny sukces WOŚP jest zasługą krytyki PiS wobec działalności Owsiaka. „Ani moja skromna osoba, ani wypowiedzi moich kolegów nie mogły w aż takim stopni przyczynić się do tego, co pan Owsiak uważa za sukces” - podkreślił Pięta.

Poseł ocenił też postać samego Jerzego Owsiaka. „To polityczny celebryta, który występuje w obronie TW Bolka, popiera Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Oczywiście każdy może mieć swój pogląd polityczny, niemniej zdecydowanie negatywnie odbieram działalność pana Owsiaka na tzw. Woodstocku” - powiedział. Dodał, że są pewne kwestie w jego działalności, które „stanowią zagrożenie dla dobra wspólnego”. „Na pewno jest to promowanie sekty Hare Kryszna czy urządzanie masowej konsumpcji piwa” - zaznaczył Pięta.

Poseł przekonuje, że sukcesu tegorocznej zbiórki WOŚP należy doszukiwać się w polityce rządowej. „To, że trafiło tam więcej pieniędzy(…) to dlatego, że państwo polskie wspiera polskie rodziny. Otrzymują realną pomoc przez program 500 plus i to, że jest więcej pieniędzy po stronie konsumentów, przekłada się na wynik przedsięwzięcia pana Owsiaka” - ocenił.

Polityk PiS wypowiedział się na temat przemilczenia zbiórki WOŚP przez TVP. „Telewizja Polska zachowała się, moim zdaniem, właściwie. Myślę, że jej kierownictwo dostrzegło te problemy, o których mówiłem” – wspomniał Pięta.

Poseł wskazał na zaangażowanie Owsiaka w latach 80 w działalność Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników. „Było to przedsięwzięcie sterowane przez ówczesne władze, które służyło rozładowaniu napięcia i buntu antykomunistycznej młodzieży” - przypomniał Stanisław Pięta. [fot.youtube/telewizja republika]


 MW/"SE"

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook