Jedynie prawda jest ciekawa


Pięta: Koniec z państwem tekturowym. WIDEO

20.04.2017

„Gdyby nie to, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 r. to o tej sprawie w ogóle byśmy już nie rozmawiali, nie byłoby jej” - powiedział na antenie TV Trwam Stanisław Pięta, poseł PiS, członek komisji śledczej ds. Amber Gold.

Zdaniem posła PiS, w happeningu przyjazdu Donalda Tuska miał drugie dno. „Chodziło o zatarcie niekorzystnego wrażenia, które powstaje w związku ze sprawą, w jakiej pojawia się Donald Tusk” — ocenił. 

Jak podkreślił polityk formacji rządzącej, były premier powinien stanąć również przed komisją śledczą dot. afery Amber Gold.  

„Donaldowi Tuskowi nie przysługuje żaden immunitet. Obowiązuje go polskie prawo, Kodeks Postępowania Karnego, który przewiduje okoliczności, w jakich może odmówić składania zeznań. Myślę, że takie okoliczności nie zachodzą” — powiedział. 

Członek komisji ds. Amber Gold odniósł się także do przesłuchania urzędników odpowiedzialnych za transport lotniczy za rządów koalicji PO-PSL.  

„OLT Express powinien składać sprawozdanie wraz z opinią biegłego rewidenta do urzędu lotnictwa cywilnego. Urzędnicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie byli w stanie wyegzekwować tego sprawozdania. (…) Nie zweryfikowali kwestii karalności Marcina P., nie czytali prasy, nie wyciągali wniosków z niekompetentnych odpowiedzi OLT Express, nie zawieszono im koncesji, nie wszczęto kontroli (…). Tolerowano przestępczą działalność tej firmy, narażając na straty Skarb Państwa oraz tysiące klientów” — podkreślił Pięta. 

„Bez wątpienia ten oszukańczy biznes był chroniony w wielu urzędach i instytucjach” —  mówił polityk i wyraził zdziwienie, dlaczego nie było w tamtym czasie reakcji odpowiednich służb. 

„Dlaczego nie podjęto śledztwa, dlaczego prokuratura najpierw odmówiła wszczęcia postępowania, potem umorzyła i zawiesiła postępowanie, dlaczego ginęły akta – to są rzeczy niewytłumaczalne. Gdyby nie to, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 r. to o tej sprawie w ogóle byśmy już nie rozmawiali, nie byłoby jej” — pytał. 

„Czas państwa na niby, państwa tekturowego jest historią. Nie zamierzamy zrezygnować z dogłębnego wyjaśnienia przyczyn, dla których instytucje państwa polskiego nie wywiązały się ze swoich fundamentalnych obowiązków” — podkreślił stanowczo Stanisław Pięta.


ak/PAP

[fot. YouTube/wSensie.tv]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook