Jedynie prawda jest ciekawa


Piechociński:Zmagamy się z gigantycznym problemem

15.06.2015

"Mówiłem to w gorących dniach czerwca, tuż po wyciekach nagrań do mediów. Premier jednak dawał do zrozumienia, że możemy przeczekać tę sprawę, że jesienią zapomnimy o sprawie".

„Nie chodzi o wynik wyborczy, ale klimat wokół polityki.  Ostatnio jest wyjątkowo podły”- powiedział Janusz Piechociński w wywiadzie dla „Faktu”.

Pytany o kandydata ludowców na marszałka Sejmu odpowiedział:

„Nie padła ani w mojej wypowiedzi, ani w rozmowie z panią premier propozycja żadnego kandydata”.

Janusz Piechociński odniósł się do polityki PO oraz do tego, że aferę podsłuchową można było wyjaśnić szybciej.

„Zmagamy się z gigantycznym problemem, który kładzie się cieniem nie tylko na politykach, ale przede wszystkim ukazuje niewydolność służb państwowych w wielu obszarach, w tym ukarania winnych, zbudowania mechanizmów obronnych”- czytamy w „Fakcie”.

Janusz Piechociński jako pierwszy upominał się od Donalda Tuska wyjaśnienia sprawy afery podsłuchowej do września zeszłego roku i przedstawienia sprawozdania. Szef ludowców mówił wtedy, że jeśli nie uczyni tego Tusk, powinny być wcześniejsze wybory.

„Mówiłem to w gorących dniach czerwca, tuż po wyciekach nagrań do mediów. Premier jednak dawał do zrozumienia, że możemy przeczekać tę sprawę, że jesienią zapomnimy o sprawie. Wtedy właśnie powiedziałem, że jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona, a Donald Tusk będzie podtrzymywał opinię, że nie należy nić zmieniać, to będą wybory”.

Szef ludowców zaznaczył, że jest rozczarowany wyjaśnianiem afery podsłuchowej.

„Mamy coraz więcej dymu wokół podsłuchów, kolejne nagrania krążą po mieście, a prokuratura jest nieskuteczna. Wycieka z niej, jak z durszlaka”.

fakt/es

fot.ansa/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook