Jedynie prawda jest ciekawa


Piechociński – wygrana przeciw rządowi

18.11.2012

Wybór Piechocińskiego to sensacja: wszyscy komentatorzy zastanawiali się tylko z jaką przewagą wygra Pawlak. Jednak to zwycięstwo jest nie tylko wynikiem sympatii ludowców dla Piechocińskiego, ale przede wszystkim efektem ostrej krytyki, jaką delegaci na zjazd poddali udział PSL-u w rządzie na takich warunkach, jak to było dotychczas. Piechociński zapowiedział renegocjacje umowy koalicyjnej - pisze Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Już widać, że „Partia Przyjaciół Platformy” czyli PPP w samym PSL-u przeciwko temu się buntuje, skoro zaraz po wyborze Piechocińskiego jego koncepcję renegocjacji skrytykował publicznie w TVN 24 Żelichowski.

Piechociński do rządu nie wejdzie – tak jak obiecał, ponieważ nie jest głupi: wejście do gabinetu Tuska w tym momencie oznaczałoby zużycie takiego polityka, w sytuacji, gdy rząd słabnie w oczach, a sondaże: i premiera, i całej Rady Ministrów pikują w oczach. Zapewne będzie chciał pełnić rolę wyłącznie prezesa partii i częściej niż Pawlak krytykować rząd i Tuska.

Przecież od lat jego marzeniem było objęcie funkcji ministra infrastruktury – do czego się oczywiście dobrze nadaje – ale teraz tego nie zrobi, bo bycie ministrem u Tuska A.D. 2012 to samobójstwo. Będziemy więc skazani na cienkiego jak rabarbar ministra Nowaka.

Ryszard Czarnecki
[fot. PAP/Jacek Turczyk

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook