Jedynie prawda jest ciekawa


Piecha: Żeby nowy prezes NFZ był jego likwidatorem

05.06.2012

Premier Donald Tusk odwołał Jacka Paszkiewicza (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Do czasu powołania nowego prezesa Funduszu jego obowiązki będzie pełnił dotychczasowy zastępca Zbigniew Teter. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy byłego wiceministra zdrowia Bolesława Piechę, dziś posła Prawa i Sprawiedliwości.

- Trzeba powiedzieć krótko: "Bóg zapłać!" Za to, że wreszcie pan premier zdecydował się odwołać prezesa Paszkiewicza, aczkolwiek jak zwykle to w Polsce, mitręgi było co niemiara i od czasu, kiedy mówiło się o dymisji do samego faktu upłynęło sporo dni.

Szkoda czasu, bo za pasem mamy 1 lipca - a 1 lipca to możliwość ponownego, tym razem groźniejszego, wybuchu protestu pieczątkowego i to możliwość, że polscy pacjenci już za wszystkie leki będą płacili 100% w polskich aptekach.

Teraz czas na powołanie nowego prezesa i uporządkowanie tej sytuacji - a czasu, mówiąc krótko jest mało. Ja życzę wszystkiego dobrego nowemu prezesowi, choć nie wiem, kto nim będzie.

Natomiast tak prywatnie i w sposób dla mnie oczywisty, chciałbym, żeby ten prezes był likwidatorem Narodowego Funduszu Zdrowia. Ta instytucja przeżarta korupcją, arogancka i ignorancka nie ma prawa bytu w polskiej ochronie zdrowia, bo jest jednym z największych szkodników.

Stefczyk.info: - Czyli zgadza się pan z intencjami ministra Arłukowicza, który chce stworzyć konkurencję dla NFZ?

- Nie zgadzam się ze stworzeniem konkurencji dla NFZ, ponieważ uważam, że tę instytucję trzeba rozparcelować na województwa i dać sobie spokój z superprezesami. Tych superprezesów mieliśmy kilku, każdy z nich zapisał się prędzej czy później konfliktami ze świadczeniodawcami, albo pomiędzy prezesem i ministrem. To nie jest dobra instytucka w polskim systemie zdrowia.

Jeśli będzie konkurencja, to będą konkurencyjne, dodatkowe spory.

not. zrk
[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook