Jedynie prawda jest ciekawa


Piecha: prokuratura powinna ruszyć w NFZ

25.05.2012

Ta dymisja należała mu się już trzy lata temu – mówi o prezesie NFZ Jacku Paszkiewiczu (na zdjęciu) były minister zdrowia Bolesław Piecha. W rozmowie ze Stefczyk.info poseł PiS przypomina o „potwornym bałaganie w leczeniu chorób onkologicznych wprowadzonym wówczas przez Paszkiewicza”.

Długo czekał pan na tę dymisję. Najwyraźniej się doczeka.

Ten spektakl, opera mydlana trwała bardzo długo. W tej chwili zapewne napięcia pomiędzy oboma panami – ministrem Arłukowiczem i prezesem Paszkiewiczem doszły do zenitu i ktoś musiał się poddać. Póki co, pan minister Arłukowicz złożył wniosek o odwołanie pana prezesa Paszkiewicza na ręce premiera Tuska bardzo bojaźliwie, takim półtajnym trybem. Czekamy na opinię rady NFZ – przypomnę, że ona jest niewiążąca dla premiera – i decyzję premiera. Sądzę, że powinniśmy ją poznać w poniedziałek albo wtorek.

Premier jest w trudnej sytuacji. Gdyby nie przychylił się do wniosku pana ministra Arłukowicza, to niestety osłabiłby i tak już słabą jego pozycję w rządzie. Po drugie jest to tylko szukanie kozła ofiarnego, który ma przykryć fatalne przygotowanie i fatalne założenia nowych ustaw zdrowotnych – mówię o ustawie refundacyjnej, o ustawie o działalności leczniczej, o tych słynnych odszkodowaniach dla pacjentów – a całą winę za to, że się działo źle, zrzucić na kozła ofiarnego. Ten kozioł od poniedziałku pewnie będzie miał nazwisko Paszkiewicz.

Ale jednak ten kozioł popełnił pana zdaniem parę grzechów?

Jest ich cała lista. Bezwzględna arogancja, woluntaryzm, nieliczenie się z opinią nikogo, upór godny lepszej sprawy i brak od paru ładnych lat jakiejkolwiek zdolności do współpracy z kimkolwiek. Sam sobie był sterem, żeglarzem i okrętem. A to w sytuacji kogoś, kto dysponuje 60 mld zł, jest nie do przyjęcia w demokratycznym państwie.

Czy można wiązać wniosek o dymisję ze śledztwem prokuratury dotyczącym nieprawidłowości w ministerstwie i kontrolą CBA w NFZ?

Oczywiście. Sadzę, że to nie koniec. Prokuratura powinna ruszyć pełną parą, chociażby w śląskim oddziale, gdzie nawet tak przychylna tej opcji politycznej „Gazeta Wyborcza” wykazuje, jakie to ogromne nieprawidłowości działy się w tym oddziale. Przypomnijmy – córka kogoś, kto kontraktuje świadczenia zdrowotne w zamian za bardzo dobre kontrakty dla niektórych firm prywatnych otrzymuje stanowisko prezesa tej firmy. To niespotykany skandal, który wymaga wyjaśnień. Tym bardziej, że chodzi o młodą osobę bez jakichkolwiek kwalifikacji.

ruk
[Na zdj. Jacek Paszkiewicz. Fot. PAP / Tomasz Gzell]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook