Jedynie prawda jest ciekawa


Piecha: Arłukowicz kłamie. Nie ma jak skrócić kolejek

01.07.2014

Mówię tutaj panu z pełną szczerością i pełnym przekonaniem: pan Bartosz Arłukowicz poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia nie zawarł z żadną jednostką ochrony zdrowia w Polsce dodatkowych kontraktów na dodatkowe większe świadczenie usług zdrowotny - mówi były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha.

Stefczyk.info: Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz obiecywał w obecności kamer oraz premiera Donalda Tuska w ciągu kilku miesięcy kolejki do lekarzy specjalistów zmniejszą się o połowę. Tymczasem raporty wykazują, że jest zupełnie odwrotnie: czas oczekiwania do onkologów zwiększył się o 6 dni, podobnie jest z chirurgami. Czy ten pomysł był od początku skazany na porażkę? 

Bolesław Piecha - europoseł PiS, były wiceminister zdrowia: Dla mnie od początku było oczywiste, że ten rząd - zwłaszcza minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, którego uważam za wyjątkowego szkodnika w służbie ochrony zdrowia - nie może takich rzeczy zrobić. Dziwi mnie naiwności co niektórych polityków i dziennikarzy. Być może jest w tym wszystkim zwykła kalkulacja polityczna. 

Czyli od początku było wiadomo, że jest to zwykły blef ministra zdrowia? 

Cześć wyborców Platformy Obywatelskiej przewidywała od samego początku, że nic z tych obietnic nie będzie. Oświadczam panu, że ani ja, ani całe moje środowisko polityczne, jak również znaczna część polskiego społeczeństwa - niczego dobrego po Bartoszu Arłukowiczu się nie spodziewa. 

Zapowiedz ministra miała tylko wydłużyć jego czas urzędowania w resorcie? 

Dokładnie tak. I to się właśnie dzieje. Proszę zauważyć, że mamy do czynienia z  krachem finansowym w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jaki cudem, więc minister zdrowia chce skrócić kolejki, skoro nie ma czym płacić za usługi medyczne? 

Ale szpitale przecież najpierw podpisują umowy, wykonują zlecenia, a następnie płacą. Więc mogą wykonywać świadczenia, a potem występować o pieniądze. 

Żeby móc komuś zapłacić, trzeba jak - pan zaznaczył - podpisać stosowną umowę z NFZ. Mówię tutaj panu z pełną szczerością i pełnym przekonaniem: pan Bartosz Arłukowicz poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia nie zawarł z żadną jednostką ochrony zdrowia w Polsce dodatkowych kontraktów na dodatkowe większe świadczenie usług zdrowotny, które mogłoby skutkować skróceniem kolejek do lekarzy specjalistów. 

Jest pan tego pewien? 

Nie zawierał żadnych dodatkowych kontraktów poza tymi, które wcześniej były zawarte. A powiedzmy sobie szczerze: żeby skrócić kolejki trzeba robić dwa razy tyle operacji i zabiegów w ciągu roku, niż w obecnej chwili. 

Czy szpitale są w stanie wykonać zdwojoną ilość usług? 

Oczywiście, że tak! Ja mogę jednak teraz tylko namawiać i apelować, żeby nie słuchać tego co mówi minister Arłukowicz, tylko sprawdzać jego ruchy. Wystarczy spojrzeć, czy NFZ, który jest pod jego ręką podpisuje z jakimkolwiek szpitalem kontrakt, który podwyższa limity. Bez tego nie ma nic. 

To premier tego sam nie sprawdzał? Wierzył na słowo swojemu ministrowi? 

A premier się w tym orientuje? Moim zdaniem Donald Tusk się w niczym obecnie nie orientuje...

Rozmawiał Łukasz Żygadło 

[fot: facebook]Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook