Jedynie prawda jest ciekawa


„Pewnej grupie nie zależy na prawdzie”

08.08.2014

„Gdyby nie zespół kierowany przez ministra Macierewicza nie wiedzielibyśmy nawet, jaka była prawidłowa godzina katastrofy smoleńskiej” – mówił szef Biura Zespołu Parlamentarnego ds. Wyjaśnienia Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej, Bartłomiej Misiewicz.

Dodał, że „w obecnym parlamencie, poza PiS-em, Solidarną Polską i Polską Razem Jarosława Gowina, nie ma nikogo zainteresowanego rozwikłaniem tragedii smoleńskiej”.

„Jest grupa osób, którym zależy na tym, żeby opinia publiczna nie poznała prawdy na temat katastrofy. Nie można się poddawać i odpuszczać, to największa tragedia w powojennej Polsce, a państwa zachodnie coraz częściej, w obliczu wydarzeń na Ukrainie, przypominają sobie o tragedii polskiego samolotu” – stwierdził.

Misiewicz zapowiadając piątkowe posiedzenie zespołu smoleńskiego wskazał, że zajmie się on porównaniem katastrofy pod Smoleńskiem i zamachem na malezyjski samolot na Ukrainie. „Porównamy zachowania obu rządów. Rządu Tuska, który oddał śledztwo i rządu holenderskiego, który natychmiast zarządził śledztwo międzynarodowe” – wyjaśnił.

Wspomniał ponadto o podobnej reakcji Rosjan w przypadku obu katastrof. „Zachowanie Rosjan jest bardzo podobne, nie tylko w kwestii traktowania ciał ofiar, profanacji i okradania zwłok, ale także, jeżeli chodzi o zrzucanie winy i przeszkadzanie w śledztwie. Będziemy analizować fałszerstwa przedstawiane przez Rosjan zaraz po katastrofie rządowego samolotu – o pijanym gen. Błasiku czy naciskach prezydenta na pilota” – dodał.

Wskazał również, że na posiedzeniu zostaną zaprezentowane zdjęcia szczątków samolotu wojskowego, zestrzelonego nad Ukrainą. „Mamy zdjęcia ukraińskiego samolotu wojskowego zestrzelonego na podobnej wysokości, co Tupolew, będziemy to porównywać” – zapowiedział Misiewicz.

ez,TV Republika
[Fot. wPolityce.pl/TVP1]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook