Jedynie prawda jest ciekawa


Petru zrobi wszystko by zostać premierem

11.03.2016

Potrzebna jest nowa konstytucja. Nasz klub pracuje nad nowy projektem, ponieważ widzieliśmy do czego prowadzi spór polityczny. Brak kompromisu - spowoduje napięcie. A Ryszard Petru zrobi wszystko by wyprowadzić ludzi na ulicę. O marzy by zostać premierem. To zawsze prowadzi do złych efektów – powiedział w Poranku Wnet Marek Jakubiak, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Kukiz’15.

Niestety prezes TK wpisuje się w politykę i cześć tego kryzysu zawdzięczamy samemu Trybunałowi. Zdaniem Jakubiaka Konstytucję należy unowocześnić, a sam Trybunał poddać kontroli. 

-Weto prezydenta można odrzucić 2/3 głosów,a wyroku Trybunału nie. To błąd -- uważa poseł Kukiz 15'.

Krzysztof Skowroński rozmawiał ze swoim gościem również o pracach Komisji Obrony Narodowej - W komisji obrony niepotrzebne emocje wprowadza Platforma Obywatelska, która sprawia wrażenie, jakby była rozżalona, rozgoryczona porażką i nie mogła się. Na przykład wczoraj rozmawialiśmy o obronie terytorialnej i kiedy propozycję nie spodobały się PO, to jej posłowie wstali i wyszli z komisji -- mówił poseł. 

Jak tłumaczył poseł komisja musi intensywnie nadrabiać zaniedbania poprzedniej koalicji jeśli chodzi o przygotowanie szczytu NATO. 

Poseł wyznał, że podczas kilkumiesięcznych prac w komisji dowiedział się o niesłychanym bałaganie jaki panował w polskiej armii. 
-Armia to nie jest demokratyczna struktura, jeżeli generał uważa, że z powodów politycznych nie będzie mógł współpracować z jakimś ministrem, to powinien odejść. To że odeszło kilku generałów nie jest ani niczym strasznym, ani nadzwyczajnym – podkreślił Marek Jakubiak. - Jeżeli generał nie wie po c jest generałem to niech lepiej idzie na emeryturę. 

Wiceprzewodniczący klubu Kukiz’15 oceniał też rządowe plany rozwoju polskiej gospodarki - Plan Morawieckiego, to są dobre chęci. Na przykładzie stoczni, obecnie mamy jedną stocznie, która ma 2/3 potrzebnych zamówień, kiedy postawimy obok niej kolejną to okaże się, że dla obydwu nie będzie pracy -- powiedział.

ansa/Radio Wnet

[fot. PAP/Antoni Szymański]


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook