Jedynie prawda jest ciekawa

Petru zrobi wszystko by zostać premierem

11.03.2016

Potrzebna jest nowa konstytucja. Nasz klub pracuje nad nowy projektem, ponieważ widzieliśmy do czego prowadzi spór polityczny. Brak kompromisu - spowoduje napięcie. A Ryszard Petru zrobi wszystko by wyprowadzić ludzi na ulicę. O marzy by zostać premierem. To zawsze prowadzi do złych efektów – powiedział w Poranku Wnet Marek Jakubiak, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Kukiz’15.

Niestety prezes TK wpisuje się w politykę i cześć tego kryzysu zawdzięczamy samemu Trybunałowi. Zdaniem Jakubiaka Konstytucję należy unowocześnić, a sam Trybunał poddać kontroli. 

-Weto prezydenta można odrzucić 2/3 głosów,a wyroku Trybunału nie. To błąd -- uważa poseł Kukiz 15'.

Krzysztof Skowroński rozmawiał ze swoim gościem również o pracach Komisji Obrony Narodowej - W komisji obrony niepotrzebne emocje wprowadza Platforma Obywatelska, która sprawia wrażenie, jakby była rozżalona, rozgoryczona porażką i nie mogła się. Na przykład wczoraj rozmawialiśmy o obronie terytorialnej i kiedy propozycję nie spodobały się PO, to jej posłowie wstali i wyszli z komisji -- mówił poseł. 

Jak tłumaczył poseł komisja musi intensywnie nadrabiać zaniedbania poprzedniej koalicji jeśli chodzi o przygotowanie szczytu NATO. 

Poseł wyznał, że podczas kilkumiesięcznych prac w komisji dowiedział się o niesłychanym bałaganie jaki panował w polskiej armii. 
-Armia to nie jest demokratyczna struktura, jeżeli generał uważa, że z powodów politycznych nie będzie mógł współpracować z jakimś ministrem, to powinien odejść. To że odeszło kilku generałów nie jest ani niczym strasznym, ani nadzwyczajnym – podkreślił Marek Jakubiak. - Jeżeli generał nie wie po c jest generałem to niech lepiej idzie na emeryturę. 

Wiceprzewodniczący klubu Kukiz’15 oceniał też rządowe plany rozwoju polskiej gospodarki - Plan Morawieckiego, to są dobre chęci. Na przykładzie stoczni, obecnie mamy jedną stocznie, która ma 2/3 potrzebnych zamówień, kiedy postawimy obok niej kolejną to okaże się, że dla obydwu nie będzie pracy -- powiedział.

ansa/Radio Wnet

[fot. PAP/Antoni Szymański]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook