Jedynie prawda jest ciekawa


Pełzający zamach posmoleński

04.04.2013

Musimy się przygotować, by za tydzień jak najgodniej uczcić bolesną rocznicę tragedii smoleńskiej. Niech jak najwięcej z nas przyjedzie tego dnia do Warszawy, niech ci strażnicy kłamstwa zobaczą i niech cały świat zobaczy, że ta narodowa tragedia nie jest nam obojętna.

Ten zamach trwa do dziś, mimo coraz większej kompromitacji jego wykonawców i organizatorów

Zbliża się trzecia rocznica tragedii smoleńskiej, w której Polska utraciła swojego Prezydenta, sp. profesora Lecha Kaczyńskiego i 95 innych osób, wśród nich wielu wysokich funkcjonariuszy państwa.

Ta tragedia – jak powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Sieci” poseł Antoni Macierewicz – stanowiła cios zadany w serce państwa. I z tego ciosu państwo polskie wciąż się nie podniosło.

Powiedziałem – tragedia smoleńska – a nie katastrofa, bo już wiemy, że to nie była taka katastrofa, jak ja opisały dwa oficjalne raporty rosyjskiego MAK-u i polskiej komisji Millera. I choć stuprocentowego dowodu wciąż nie ma, to coraz więcej poszlak wskazuje, że w Smoleńsku mógł mieć miejsce wymyślony w zbrodniczych głowach i dokonany zbrodniczą ręka zamach. Nie wiemy tego na pewno, ale jako obywatele państwa polskiego mamy prawo mieć takie podejrzenia i je sprawdzać.

Wiemy natomiast już z całą pewnością, że od pierwszych minut po katastrofie zaczął się inny zamach - pełzający zamach na prawdę i ten zamach trwa do dziś, mimo coraz większej i coraz bardziej oczywistej kompromitacji jego organizatorów i wykonawców.

Od pierwszych chwil po tragedii poszło w świat kłamstwo smoleńskie. Jest w nim podobieństwo do kłamstwa jerozolimskiego, które – jak znamy z Ewangelii - poszło w świat w Jerozolimie po Zmartwychwstaniu Pańskim. Przekupieni strażnicy mieli mówić, że uczniowie wykradli ciało i że nie było żadnego zmartwychwstania. I to kłamstwo jest powtarzane przez dwa tysiące lat.

W Smoleńsku zaś od pierwszych chwil, od pierwszej godziny po katastrofie, poszło w świat kłamstwo, że winni byli piloci, naciskani przez pasażerów, a poza tym mgła i brzoza.

I rozeszła się ta pogłoska między Polakami, a dzięki raportowi MAK także miedzy innymi narodami i trwa już 3 lata, aż do dzisiejszego dnia.

Trwa na przekór wszystkim okolicznościom, faktom i dowodom. Trwa wbrew wszelkim analizom i wyliczeniom, wbrew przesłankom logicznego myślenia.

Ale prawda zaczyna to kłamstwo doganiać. Głównie dzięki posłom i ekspertom Zespołu posła Macierewicza, ale także dzieki dociekaniom uczciwych mediów i ludzi dobrej woli, obalone są kolejne elementy kłamstwa.

Przede wszystkim pękł mit pancernej brzozy, od której według oficjalnych wersji miała się zacząć destrukcja samolotu. Szczytem kompromitacji komisji Millera jest to, iż tej brzozy nie tylko nie zbadano, ale nawet nie zmierzono. Dopiero w 3 lata po katastrofie prokuratura zmierzyła brzozę i okazało się, że jej złamanie nastąpiło o półtora metra wyżej, niż to zostało podane w raporcie Millera. Skoro nawet brzozy nie zmierzyli, to od tej chwili cały ten raport komisji Mllera nie jest już nawet wart papieru, na którym został zapisany.

Padły też inne kłamstwa, zwłaszcza te, za którymi stała obecna marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która zapewniała o przekopaniu ziemi smoleńskiej na metr w głąb i wytężonej pracy polskich lekarzy podczas sekcji zwłok. Okazało się, że nie było żadnego przekopywania ziemi, a o jakości pracy prze sekcjach zwłok najlepiej świadczy jakże tragiczne i bolesne dla rodzin pomylenie identyfikacji i zamiana w trumnach kilku ciał.

Rozsypało się w pył kłamstwo o obecności w kabinie i naciskach na załogę generała Błasika. Eksperci dowiedli, ze przypisany generałowi głos nie był jego głosem. Kłamcom nie starczyło nawet odwagi, żeby wdowę po generale przeprosić za szkalowanie pamięci jej męża.

Smutne jest to wszystko podwójnie. Smuci sama tragedia smoleńska i śmierć Prezydenta i wybitnych synów polskiego narodu, ale smuci też ta polityka zakłamania, prowadzona po katastrofie. Smuci i prowokuje dramatyczne pytania – co maja na sumieniu niektórzy z obecnie rządzących, skoro zachowują się jak strażnicy kłamstwa i drwią z każdej próby wyjaśnienia okoliczności tragedii, inne niż traktowane jak wyrocznia tezy rosyjskiego raportu. Dlaczego oddali całe śledztwo w rosyjskie ręce, dlaczego kłamali w sprawie przekopania ziemi i sekcji zwłok, dlaczego przeszkadzał amerykański ekspert podczas autopsji zwłok, dlaczego im przeszkadza smoleńska pamięć, dlaczego nie chcą pomnika, dlaczego przeszkadzał im smoleński krzyż na Krakowskim Przedmieściu.?

Musimy się przygotować, by za tydzień jak najgodniej uczcić bolesną rocznicę tragedii smoleńskiej. Niech jak najwięcej z nas przyjedzie tego dnia do Warszawy, niech ci strażnicy kłamstwa zobaczą i niech cały świat zobaczy, że ta narodowa tragedia nie jest nam obojętna i że kłamstwami nie złamie się polskiego ducha. I nie ustawajmy w dążeniu do prawdy, która potrzebna jest nie tylko dla poznania przeszłości, ale przede wszystkim dla umocnienia nas jako narodu w przyszłości.

Janusz Wojciechowski

(jest to tekst mojego felietonu, wygłoszonego 3 kwietnia br na falach Radia Maryja)

[Fot. smolenskzespol.sejm.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook