Jedynie prawda jest ciekawa


Pęk: Tusk upokarza PSL

22.07.2012

To, jak Tusk obchodzi się z ludowcami, nie jest nobilitacją, ale upokarzaniem. Reakcja premiera na aferę pokazała, że jest dobry Tusk i zły Pawlak – mówi Super Expressowi” Bogdan Pęk, były polityk PSL, obecnie senator PiS.

Pęk zaznacza, że gdy widział reakcję Pawlaka, Kalinowskiego czy Sawickiego na informacje, że to premier pokieruje resortem rolnictwa, zastanawiał się, gdzie jest godność ludowców.

Polityk zaznacza, że o nieprawidłowościach w spółkach zarządzanych przez ludzi z PSL musiał mieć świadomość premier Donald Tusk. - Regularnie dostaje sprawozdania służb, w których takie informacje musiały się pojawić. Więc jeśli nadal będzie twierdził, że nic nie wiedział, to albo służby nic nie wykryły, a to świadczyłoby o nich fatalnie, albo Donald Tusk kłamie, aby uniknąć oskarżeń o niereagowanie na działalność swojego koalicjanta – podkreśla Pęk.

Rozmówca „SE” wskazuje, że jest rzeczą znaną, że premier „nie lubi się przemęczać”. - Ale na pewno czytają jego najbliżsi współpracownicy - Tomasz Arabski i Paweł Graś. Ci musieli dokładnie wiedzieć o ustaleniach służb. Być może Tusk czekał na odpowiedni moment, aby wytoczyć ciężkie działa przeciwko koalicjantowi, aby wymusić na nim uległość w sprawach, które PSL trudno będzie wytłumaczyć wyborcom - likwidacja KRUS, przesunięcie funduszy kosztem wsi i małych miasteczek, zgoda na prywatyzację majątku narodowego – tłumaczy Pęk i dodaje, że „coraz bardziej przekonuje się, że to (afera taśmowe – red.) rozgrywka przeciwko PSL sterowana przez PO”.

Senator PiS tłumaczy, że obecne kierowanie przez Donalda Tuska resortem rolnictwa „to pokazanie Pawlakowi jego miejsca w szeregu i wysłanie informacji, że okruchów z pańskiego stołu będzie mniej”. - Niewykluczone też, że wewnętrzna presja PO na opanowanie kluczowych pozycji podległych ministrowi rolnictwa była tak duża, że wymusiła na premierze tego typu działanie – wyjaśnia Pęk. W jego ocenie nie będzie jednak to koniec monopolu PSL w tym sektorze. Bogdan Pęk nie wyklucza jednak, że PSL będzie musiał się pożegnać ze stanowiskiem ministra rolnictwa, co „byłoby ostatecznym poniżeniem PSL”.

Zdaniem Pęka PSL nie jest jednak bezbronny wobec Platformy. W jego ocenie ludowcy wiedzą wiele o patologicznych praktykach w PO. - Myślę, że po przeglądzie obszarów poza rolnictwem okazałoby się, że mecz pt. "Republika kolesi" wygrałaby PO stosunkiem 4:1. To fatalny układ wyprzedający majątek, idee i zasady – kończy wywiad Pęk.

Więcej w „SE”.

Nal,Se.pl
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook