Jedynie prawda jest ciekawa


Pęk: To hucpa prezydencka

21.05.2015

Pan prezydent przerażony możliwością przegranej, gotów jest obiecać wszystko. Wierzę, że ludzie się na to nie nabiorą. I, że wygra Andrzej Duda, co zaowocuje także wygraną w wyborach parlamentarnych na jesieni i odsunięciem od władzy tych całkowicie skompromitowanych i nieudolnych ludzi - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator PiS Bogdan Pęk.

Senat wyraził zgodę na zarządzenie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego referendum ogólnokrajowego. Odbędzie się ono 6 września. Polacy wypowiedzą się w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych, finansowania partii oraz zasady dotyczącej prawa podatkowego.

- Mamy do czynienia z ogromną hucpą, bowiem pan prezydent jeszcze w piątek, przed I tura wyborów, wyraził się bardzo negatywnie o możliwości przeprowadzenia referendum ws. JOW-ów, a już w poniedziałek, w wyniku przegranej, gwałtownie zmienił zdanie i przedstawił odpowiedni wniosek senatowi. I ten wniosek został teraz zatwierdzony głosami kolegów pana prezydenta z PO, pomimo ewidentnych problemów natury prawnej. Przede wszystkim konstytucyjnej – zaznaczył senator.

Jak wyjaśnił, pytanie, które ma być zawarte w referendum: „czy jest pan za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu RP” jest pytaniem pustym, bowiem nie można w Polsce drogą referendalną zmieniać konstytucji.

Zaś - jego zdaniem - drugie pytanie: „czy jest pan za utrzymaniem dotychczasowego systemu finansowania partii politycznych z budżetu” jest tak wieloznaczne.

- Trzecie pytanie referendalne: czy jesteś „za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika”? jest oczywiste i nie powinno być w ogóle poddawane referendum, tylko zostać rozwiązane prostym rozporządzeniem ministra finansów – dodał senator Pęk.

Krajowe Biuro Wyborcze koszt referendum ogólnokrajowego szacuje na ok. 100 mln zł.

- Żaden przyzwoity człowiek nie może zresztą w tej sprawie stwierdzić nic innego, niż, że jest to hucpa prezydencka, niebywale droga, przeprowadzona na siłę, wbrew zasadom stanowienia prawa, konstytucji i wbrew obywatelom – wyjaśnił Bogdan Pęk, dodając jednocześnie że w obliczu przegranej Komorowski „gotów jest obiecać wszystko”.

- Byłem zdegustowany, gdy słyszałem jak mówił, że będzie podnosił stocznie z gruzów. Stał się także nagle wielkim przyjacielem rolników, których miał w głębokim poważaniu przez całą kadencję. Uczestniczył jedynie w corocznych Dożynkach. To jest wielka hucpa. Wierzę, że ludzie się na to nie nabiorą –  podkreślił Pęk.

mmil/wPolityce.pl

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook