Jedynie prawda jest ciekawa


Pęk: Stanowisko rozumne i twarde

06.03.2014

Nigdy nie przypuszczałem, że będę kiedyś występował w parlamencie polskim w tak niezwykłej i groźnej dla Polski sytuacji, z którą mamy teraz do czynienia – powiedział senator PiS Bogdan Pęk, podczas posiedzenia Senatu.

Zdaniem senatora, nasz kraj znalazł się w bardzo trudniej i niebezpiecznej sytuacji:

„Ale w tej sytuacji w jakiej Polska się znalazła musimy pokazać absolutną stanowczość i jedność całego narodu i całej klasy politycznej, bowiem to już nie jest zabawa. To jest sytuacja, która w XXI w. stanowi złamanie pewnego tabu, które w polityce między państwami – przynajmniej w świecie cywilizowanym, świecie zachodnim – niedopuszczalne” - mówi senator Pęk.

W swoim wystąpieniu powołał się na słowa europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, który na swoim blogu napisał” „Historia się powtarza i to wcale nie jako farsa. "Wczoraj Gruzja, dzisiaj Ukraina, jutro państwa bałtyckie, pojutrze Polska..."

Czytaj cały tekst Janusza Wojciechowskiego

Senator Pęk zaznaczył, że na wschodzie płaczą Ikony, co jest bardzo złym znakiem:

„Na Ukrainie i w Rosji płaczą Ikony. Jak niesie wieść gminna, potwierdzona doświadczeniem – taka sytuacja powtarzała się wtedy gdy szykowała się wojna. Ja myślę, że przechodzenie do porządku dziennego nad tym co się dzieje, kierując się własnym interesem przez państwa Unii Europejskiej, albo jedynie słowna reprymenda ze strony Stanów Zjednoczonych w tej sytuacji nie tylko nie wystarczy, ale pozwoli myśleć w Rosji tak jak wyraził to znakomicie i perfekcyjnie jeden z parlamentarzystów rosyjskich w dumie: „Pogadają, pogadają i przestaną”.

Na koniec przemówienie senator podkreślił, że ważne jest silne stanowisko Polski ws. Krymu:

„To jest nasze wielkie zadanie panie marszałku w parlamencie, abyśmy dzisiaj podjęli wspólne decyzje, wspólne stanowisko – rozumne i twarde! Nie wojownicze. Ale konsekwentnie domagające się realizacji prawa międzynarodowego i demaskującego kłamstwa prezydenta Putina o tym, że nie ma tam(na Krymie – red.) rosyjskich żołnierzy i jeszcze ostrzejsze kłamstwa, jakoby Polska szkoliłaby bojowników na Majdanie. Kłamstwo ma krótkie nogi”

lz,

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook