Jedynie prawda jest ciekawa

Pęk: Stanowisko rozumne i twarde

06.03.2014

Nigdy nie przypuszczałem, że będę kiedyś występował w parlamencie polskim w tak niezwykłej i groźnej dla Polski sytuacji, z którą mamy teraz do czynienia – powiedział senator PiS Bogdan Pęk, podczas posiedzenia Senatu.

Zdaniem senatora, nasz kraj znalazł się w bardzo trudniej i niebezpiecznej sytuacji:

„Ale w tej sytuacji w jakiej Polska się znalazła musimy pokazać absolutną stanowczość i jedność całego narodu i całej klasy politycznej, bowiem to już nie jest zabawa. To jest sytuacja, która w XXI w. stanowi złamanie pewnego tabu, które w polityce między państwami – przynajmniej w świecie cywilizowanym, świecie zachodnim – niedopuszczalne” - mówi senator Pęk.

W swoim wystąpieniu powołał się na słowa europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, który na swoim blogu napisał” „Historia się powtarza i to wcale nie jako farsa. "Wczoraj Gruzja, dzisiaj Ukraina, jutro państwa bałtyckie, pojutrze Polska..."

Czytaj cały tekst Janusza Wojciechowskiego

Senator Pęk zaznaczył, że na wschodzie płaczą Ikony, co jest bardzo złym znakiem:

„Na Ukrainie i w Rosji płaczą Ikony. Jak niesie wieść gminna, potwierdzona doświadczeniem – taka sytuacja powtarzała się wtedy gdy szykowała się wojna. Ja myślę, że przechodzenie do porządku dziennego nad tym co się dzieje, kierując się własnym interesem przez państwa Unii Europejskiej, albo jedynie słowna reprymenda ze strony Stanów Zjednoczonych w tej sytuacji nie tylko nie wystarczy, ale pozwoli myśleć w Rosji tak jak wyraził to znakomicie i perfekcyjnie jeden z parlamentarzystów rosyjskich w dumie: „Pogadają, pogadają i przestaną”.

Na koniec przemówienie senator podkreślił, że ważne jest silne stanowisko Polski ws. Krymu:

„To jest nasze wielkie zadanie panie marszałku w parlamencie, abyśmy dzisiaj podjęli wspólne decyzje, wspólne stanowisko – rozumne i twarde! Nie wojownicze. Ale konsekwentnie domagające się realizacji prawa międzynarodowego i demaskującego kłamstwa prezydenta Putina o tym, że nie ma tam(na Krymie – red.) rosyjskich żołnierzy i jeszcze ostrzejsze kłamstwa, jakoby Polska szkoliłaby bojowników na Majdanie. Kłamstwo ma krótkie nogi”

lz,

[fot: youtube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook