Jedynie prawda jest ciekawa


Pęk: Stanowisko rozumne i twarde

06.03.2014

Nigdy nie przypuszczałem, że będę kiedyś występował w parlamencie polskim w tak niezwykłej i groźnej dla Polski sytuacji, z którą mamy teraz do czynienia – powiedział senator PiS Bogdan Pęk, podczas posiedzenia Senatu.

Zdaniem senatora, nasz kraj znalazł się w bardzo trudniej i niebezpiecznej sytuacji:

„Ale w tej sytuacji w jakiej Polska się znalazła musimy pokazać absolutną stanowczość i jedność całego narodu i całej klasy politycznej, bowiem to już nie jest zabawa. To jest sytuacja, która w XXI w. stanowi złamanie pewnego tabu, które w polityce między państwami – przynajmniej w świecie cywilizowanym, świecie zachodnim – niedopuszczalne” - mówi senator Pęk.

W swoim wystąpieniu powołał się na słowa europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, który na swoim blogu napisał” „Historia się powtarza i to wcale nie jako farsa. "Wczoraj Gruzja, dzisiaj Ukraina, jutro państwa bałtyckie, pojutrze Polska..."

Czytaj cały tekst Janusza Wojciechowskiego

Senator Pęk zaznaczył, że na wschodzie płaczą Ikony, co jest bardzo złym znakiem:

„Na Ukrainie i w Rosji płaczą Ikony. Jak niesie wieść gminna, potwierdzona doświadczeniem – taka sytuacja powtarzała się wtedy gdy szykowała się wojna. Ja myślę, że przechodzenie do porządku dziennego nad tym co się dzieje, kierując się własnym interesem przez państwa Unii Europejskiej, albo jedynie słowna reprymenda ze strony Stanów Zjednoczonych w tej sytuacji nie tylko nie wystarczy, ale pozwoli myśleć w Rosji tak jak wyraził to znakomicie i perfekcyjnie jeden z parlamentarzystów rosyjskich w dumie: „Pogadają, pogadają i przestaną”.

Na koniec przemówienie senator podkreślił, że ważne jest silne stanowisko Polski ws. Krymu:

„To jest nasze wielkie zadanie panie marszałku w parlamencie, abyśmy dzisiaj podjęli wspólne decyzje, wspólne stanowisko – rozumne i twarde! Nie wojownicze. Ale konsekwentnie domagające się realizacji prawa międzynarodowego i demaskującego kłamstwa prezydenta Putina o tym, że nie ma tam(na Krymie – red.) rosyjskich żołnierzy i jeszcze ostrzejsze kłamstwa, jakoby Polska szkoliłaby bojowników na Majdanie. Kłamstwo ma krótkie nogi”

lz,

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook