Jedynie prawda jest ciekawa


Pęk: Polityczny skok na SKOK - I

05.04.2013

14 miliardów depozytu, które znajdują się w kasach SKOK – U, kogoś kłuje w oczy - powiedział senator PiS Bogdan Pęk podczas wystąpienia w Senacie.

Kontrowersyjna nowelizacja ustawy dotycząca SKOK – ów, wraca do ław sejmowych. Senat do ustawy wprowadził 44 poprawki, autorstwa Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez senatorów PiS, którzy finalnie głosowali za nieprzyjmowaniem przez Senat nowych rozwiązań.

Nowelizacja ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych ma zwiększyć bezpieczeństwo depozytów przez objęcie ich gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nowe przepisy rozszerzają też kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego nad SKOK-ami oraz umożliwiają bankom lub innym oddziałom SKOK-ów przejmowanie tych kas, które znalazły się w złej sytuacji finansowej.

Zdaniem senatora PiS Bogdana Pęka, jest to rządowy skok na pieniądze, które posiadają SKOK – I.

OFE się wali, rujnuje polska gospodarkę, banki sprywatyzowane zostały w sposób złodziejski, narodowe fundusze inwestycyjne, przeciwko którym protestowałem podobnie, a rząd polski bierze się za SKOK - I. Dlaczego właśnie teraz stały się one obszarem zainteresowania rządzących, wyglądającym niekorzystnie? - pyta senator Pęk.

Czyżby dlatego, że ostatnim czasie napłynęło tam kilkanaście miliardów kapitału z innych banków? - dodaje senator.

Senator powiedział, że SKOK -I działają lepiej niż inne banki, nie mają problemów finansowych oraz nie prowadzą brudnych interesów, które często odbywają się w innych bankach. Jego zdaniem, rząd nie może się z tym pogodzić:

Ci sami ludzie od 20. lat ponoszą polityczną odpowiedzialność za to co dzieje się w Polsce. Jednak pomimo tego udało się stworzyć SKOK – I, z potężnym zarządem z czym rząd nie może się pogodzić. 14 miliardów depozytu, które znajdują się w kasach SKOK – U, kogoś kłuje w oczy – mówi senator.

Zdaniem senatora, rząd chciałby wstawić do instytucji zarząd komisaryczny, który zmieni obecny, dobrze działający, wstawiając tam swoich ludzie, aby to oni właśnie „polepszyli sytuację” banków.

Oni będą mogli przekazać kluczowe środki innym podmiotom finansowym, a słyszałem, że tu w grę wchodzi Bank Gospodarstwa Krajowego, który ma rząd uratować z dołka finansowego. Czy taka wizja jest spektakularnie nie możliwa? Moim zdaniem to była główna opcja, która przemawiała za nowelizacją ustawy, którą rząd przeprowadził poprzez swoich posłów w Sejmie – tłumaczy senator.

Zobacz całe wystąpienie senatora Bogdana Pęka:

 

YT, lz 

[fot: wikipedia]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook