Jedynie prawda jest ciekawa

Pazura: Rodzi się cywilizacja śmierci

03.03.2014

Wprowadzanie tego typu praw, które dają możliwość sterowania i kierowania życiem – nie jest po myśli i na pewno nie było w zamiarach Stwórcy tego świata – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info aktor Radosław Pazura.

Stefczyk.info: Belgijski Król Filip usankcjonował przyjęte przez obie izby parlamentu prawo dopuszczające pod pewnymi warunkami eutanazję małoletnich osób. To kolejne, po Holandii, państwo, dopuszczające zabijanie bezbronnych.

Radosław Pazura: Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest fakt, że zachód zrobił kolejny krok w kierunku cywilizacji śmierci. Wprowadzanie tego typu praw, które dają możliwość sterowania i kierowania życiem – nie jest po myśli i na pewno nie było w zamiarach Stwórcy tego świata.

Czy społeczność europejska powinna dalej protestować i apelować do belgijskiego króla o zmianę decyzji? 200 tys. wysłanych do niego podpisów „za życiem” nie poskutkowało.

To czy ludzie powinny protestować w takich sytuacjach, odwołuje się bezpośrednio do naszych sumień, oraz pracy nad sobą. Bez takiego działania – bez pracy nad własnym człowieczeństwem – sumienia są chore i ułomne, a w takiej sytuacji rozróżnianie dobra od zła jest bardzo trudne. Wydaje mi się, że akceptacja takich praw jak eutanazja dzieci, bardzo niedobrze świadczy o kondycji społeczeństwa i człowieczeństwa w nas – ludziach.

Co więc możemy zrobić? Jak walczyć z politykami niszczącymi życie?

Najważniejsze jest, aby zadać sobie pytanie: kim jesteśmy? Kto jest decydującym o życiu i śmierci na tym świecie? Moim zdaniem bez relacji człowieka z Panem Bogiem zagubimy się w tym świecie, a przykład Belgii jest na to najlepszym dowodem. Właśnie tam człowiek zabłądził, ufając tylko swojej wiedzy, ludzkiej zmysłowej mądrości, zamiast ufać Panu Bogu, który stworzył ten świat i tylko on zna odpowiedź na wszystkie pytania.

A co jeśli tej relacji nie ma?

Tylko człowiek silny w wierze może ocenić, co jest dobre, a co złe. Brak takiej relacji będzie prowadził do dalszego rozrastania się cywilizacji śmierci, co nie wróży dobrze dla nas wszystkich. Trzeba się więcej modlić i prosić Pana Boga o łaskę mądrości.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook