Jedynie prawda jest ciekawa


Pazura: Rodzi się cywilizacja śmierci

03.03.2014

Wprowadzanie tego typu praw, które dają możliwość sterowania i kierowania życiem – nie jest po myśli i na pewno nie było w zamiarach Stwórcy tego świata – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info aktor Radosław Pazura.

Stefczyk.info: Belgijski Król Filip usankcjonował przyjęte przez obie izby parlamentu prawo dopuszczające pod pewnymi warunkami eutanazję małoletnich osób. To kolejne, po Holandii, państwo, dopuszczające zabijanie bezbronnych.

Radosław Pazura: Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest fakt, że zachód zrobił kolejny krok w kierunku cywilizacji śmierci. Wprowadzanie tego typu praw, które dają możliwość sterowania i kierowania życiem – nie jest po myśli i na pewno nie było w zamiarach Stwórcy tego świata.

Czy społeczność europejska powinna dalej protestować i apelować do belgijskiego króla o zmianę decyzji? 200 tys. wysłanych do niego podpisów „za życiem” nie poskutkowało.

To czy ludzie powinny protestować w takich sytuacjach, odwołuje się bezpośrednio do naszych sumień, oraz pracy nad sobą. Bez takiego działania – bez pracy nad własnym człowieczeństwem – sumienia są chore i ułomne, a w takiej sytuacji rozróżnianie dobra od zła jest bardzo trudne. Wydaje mi się, że akceptacja takich praw jak eutanazja dzieci, bardzo niedobrze świadczy o kondycji społeczeństwa i człowieczeństwa w nas – ludziach.

Co więc możemy zrobić? Jak walczyć z politykami niszczącymi życie?

Najważniejsze jest, aby zadać sobie pytanie: kim jesteśmy? Kto jest decydującym o życiu i śmierci na tym świecie? Moim zdaniem bez relacji człowieka z Panem Bogiem zagubimy się w tym świecie, a przykład Belgii jest na to najlepszym dowodem. Właśnie tam człowiek zabłądził, ufając tylko swojej wiedzy, ludzkiej zmysłowej mądrości, zamiast ufać Panu Bogu, który stworzył ten świat i tylko on zna odpowiedź na wszystkie pytania.

A co jeśli tej relacji nie ma?

Tylko człowiek silny w wierze może ocenić, co jest dobre, a co złe. Brak takiej relacji będzie prowadził do dalszego rozrastania się cywilizacji śmierci, co nie wróży dobrze dla nas wszystkich. Trzeba się więcej modlić i prosić Pana Boga o łaskę mądrości.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 2. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 3. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 4. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

 5. 1270komorkajajowaq 12.02.2018

  Oto nowy wspaniały świat – Będą hodować ludzi w próbówkach? Pierwsze próby miały już miejsce!

  Eugenika wkracza w nowy etap. Sztaby naukowców na całym świecie pracują nad stworzeniem „nowego człowieka”

 6. 1270michnik01 08.02.2018

  Takich słów Adama Michnika o Holokauście nikt się nie spodziewał! Czy je jeszcze pamięta? Trafna diagnoza redaktora „Wyborczej”

  Nie jest winą Polaków, że na polskiej ziemi był Holokaust - mówił Adam Michnik

 7. 1270niemcyikacapy 06.02.2018

  Wina ofiar

  Burza wokół ustawy o IPN po raz kolejny wywołała we mnie refleksję dotyczącą traktowania dziejów własnego kraju zarówno przez zwykłych Polaków, jak i tak zwanych luminarzy nauki czy też, pożal się Boże, elity polityczne.

 8. 1270raszizma 05.02.2018

  Witamy w krainie absurdu. Dziennikarz został oskarżony o rasizm, bo molestował tylko białe kobiety

  Uważaj kogo molestujesz, bo przyprawią ci łatkę ksenofoba – kampania #metoo chyba osiągnęła właśnie punkt krytyczny

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook