Jedynie prawda jest ciekawa


Pazura: Rodzi się cywilizacja śmierci

03.03.2014

Wprowadzanie tego typu praw, które dają możliwość sterowania i kierowania życiem – nie jest po myśli i na pewno nie było w zamiarach Stwórcy tego świata – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info aktor Radosław Pazura.

Stefczyk.info: Belgijski Król Filip usankcjonował przyjęte przez obie izby parlamentu prawo dopuszczające pod pewnymi warunkami eutanazję małoletnich osób. To kolejne, po Holandii, państwo, dopuszczające zabijanie bezbronnych.

Radosław Pazura: Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy, jest fakt, że zachód zrobił kolejny krok w kierunku cywilizacji śmierci. Wprowadzanie tego typu praw, które dają możliwość sterowania i kierowania życiem – nie jest po myśli i na pewno nie było w zamiarach Stwórcy tego świata.

Czy społeczność europejska powinna dalej protestować i apelować do belgijskiego króla o zmianę decyzji? 200 tys. wysłanych do niego podpisów „za życiem” nie poskutkowało.

To czy ludzie powinny protestować w takich sytuacjach, odwołuje się bezpośrednio do naszych sumień, oraz pracy nad sobą. Bez takiego działania – bez pracy nad własnym człowieczeństwem – sumienia są chore i ułomne, a w takiej sytuacji rozróżnianie dobra od zła jest bardzo trudne. Wydaje mi się, że akceptacja takich praw jak eutanazja dzieci, bardzo niedobrze świadczy o kondycji społeczeństwa i człowieczeństwa w nas – ludziach.

Co więc możemy zrobić? Jak walczyć z politykami niszczącymi życie?

Najważniejsze jest, aby zadać sobie pytanie: kim jesteśmy? Kto jest decydującym o życiu i śmierci na tym świecie? Moim zdaniem bez relacji człowieka z Panem Bogiem zagubimy się w tym świecie, a przykład Belgii jest na to najlepszym dowodem. Właśnie tam człowiek zabłądził, ufając tylko swojej wiedzy, ludzkiej zmysłowej mądrości, zamiast ufać Panu Bogu, który stworzył ten świat i tylko on zna odpowiedź na wszystkie pytania.

A co jeśli tej relacji nie ma?

Tylko człowiek silny w wierze może ocenić, co jest dobre, a co złe. Brak takiej relacji będzie prowadził do dalszego rozrastania się cywilizacji śmierci, co nie wróży dobrze dla nas wszystkich. Trzeba się więcej modlić i prosić Pana Boga o łaskę mądrości.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 5. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 6. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 7. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook