Jedynie prawda jest ciekawa

Pawłowicz: Rzepliński musi odejść

23.12.2015

„Prezes Rzepliński został odarty z pozorów bezstronności, on obniża prestiż i rangę Trybunału”.

Prof. Krystyna Pawłowicz niezwykle krytycznie ocenia ostatnią działalność prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego. „Jeśli Prezes Rzepliński, będzie dalej dążył do destabilizacji i obniżał prestiż i rangę Trybunału, to doprowadził go, do jakiejś podrzędnej instytucji” - mówiła poseł PiS Radiu Wnet.

W jej ocenie „warunkiem funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego jest podanie się do dymisji prezesa Rzeplińskiego, który został odarty z pozorów bezstronności”.

Prof. Pawłowicz odniosła się także do ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji Ustawodawczej, która procedowania nad poprawkami zgłoszonymi przez PiS do projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

„Posiedzenie komisji udało się zamknąć doprowadzeniem zmian w projekcie ustawy o Trybunale do końca, przy totalnej obstrukcji ze strony opozycji. Przewodniczący Marek Ast, żeby nie narazić się na zarzut, że uniemożliwiliśmy dyskusję, udzielał głosu do absolutnej wytrzymałości. Ale najważniejsze, że przeprowadziliśmy zmiany, które wezmą w ryzy Trybunał Konstytucyjny” - tłumaczy prof. Pawłowicz.

ez

[Fot. PAP/Rafał Guz]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook