Jedynie prawda jest ciekawa


Pawłowicz: PO jest od dawna partią zdrady narodowej

21.05.2016

Nowoczesna? To są tylko dziewuchy, które chodzą za całuska pana Petru – uważa Krystyna Pawłowicz.

Platforma Obywatelska ustawia się z Komisją Europejską, która ma tak Polskę pognębić, żeby ta odzyskała władzę – stwierdziła prof. Krystyna Pawłowicz na antenie Telewizji Republika.

Zdaniem posłanki PiS Unia Europejska nie ma żadnych podstaw traktatowych, aby narzucać Polsce swoją wolę ws. spraw dotyczących Trybunału Konstytucyjnego. „UE nie ma żadnego prawa do dyktowania nam z dnia na dzień, co mamy robić. To dziś bardzo wyraźnie wybrzmiało w wystąpieniu pani Szydło” - mówiła Pawłowicz.

Odnosząc się do zachowania polityków Platformy Obywatelskiej, którzy w głosowaniu uchwały ws. obrony suwerenności Polski, podobnie jak politycy PSL i .Nowoczesnej, nie wzięli udziału, zaś Agnieszka Pomaska z PO podarła na mównicy sejmowej jej tekst - Pawłowicz powiedziała: – PO zachowała się skandalicznie. Symbolem lekceważenia i pogardy dla spraw Polski był gest Pomaskiej. Bardzo niegodnie zachowali się posłowie. Ja byłam zdumiona – przyznała. W jej ocenie, Platforma "ustawia się" z Komisją Europejską, która ma tak Polskę pognębić, żeby partia Schetyny odzyskała władzę. – Celem jest tu wpłynięcie na sympatie polityczne w Polsce, które być może ma doprowadzić do wcześniejszych wyborów – przekonywała.

W ocenie poseł PiS, polski rząd jest w gruncie rzeczy krytykowany za to, że "nie wysłuchuje na kolanach życzeń Komisji Europejskiej".

Poproszona o komentarz do słów Tomasza Terlikowskiego, który stwierdził, że jeśli PO nie odetnie się od gestu Pomaskiej, będzie można uznać tę formację za partię zdrady narodowej, uznała, że  na taki gest nie ma co liczyć. – Oni są już dawno partią zdrady narodowej i nie odetną się od tego. Wszystkie krytyczne wypowiedzi zagranicznych polityków są przez nich inspirowane – przekonywała polityk.

Zdaniem Pawłowicz Polacy stoją murem za Prawem i Sprawiedliwością, a ci którzy krytykują dziś PiS „to krzykliwa mniejszość która przegrała wybory, ale jest słyszana ze względu na swój dostęp do mediów.” W jej ocenie straszenie Polaków wojną domową (tu odnosiła się do wypowiedzi szefa PSL - red.) jest elementem ich strategii. – Strategii, która ma wzbudzić atmosferę niepokoju w Polsce – mówiła.

Zapytana, czy możliwy jest w Polsce Majdan na wzór tego, który miał miejsce na Ukrainie, stanowczo wykluczyła taką możliwość. –  Ludzie nie będą bronić Petru i ludzi, którzy znani są ze złotych zegarków. Nie będą popierać ludzi, którzy przeciwko nim występowali przez 8 lat – tłumaczyła. 

Profesor odniosła się także do kwestii poparcia Donalda Tuska w jego walce o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Przyznała, że jest przeciwna takiemu rozwiązaniu. Jak jednak podkreśliła, jeśli PiS uzna, że tak będzie lepiej dla Polski, niech tak się stanie. Dodała jednocześnie, że kiedy Tusk wróci do kraju, powinien stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, podobnie jak teraz powinna - w jej ocenie - Ewa Kopacz. Pytana o .Nowoczesną, Pawłowicz wyraziła natomiast przekonanie, że kiedy Tusk wróci, tej partii już dawno nie będzie. – To są tylko dziewuchy, które chodzą za całuska pana Petru – skwitowała.

ansa/ TV Republika

[fot.Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook