Jedynie prawda jest ciekawa


Pawłowicz: PiS nie jest za aborcją! Nie dajmy się podzielić!

09.10.2016

Na marginesie mojej wypowiedzi w sob-niedz. Super Expessie. Dla pełnej jasności:Jestem osobiście za całkowitą w perspektywie ochroną życia, która powinna być jednak, jak pokazują ostatnie doświadczenia, przygotowana, i wprowadzana dla swej skuteczności etapami.

Zwłaszcza w tak zlewicowanym już przez ostatnie lata społeczeństwie. PO z pomocą PSL upowszechniały pogardę dla życia i genderowe poglądy „równościowe” od przedszkoli i szkół zaczynając. Mentalne skutki właśnie obserwujemy na czarnych marszach. Maksymalnie radykalny projekt obywatelski nie został niestety poprzedzony wyjaśniającą kampanią, zjednującą do niego kobiety, ani wcześniejszymi osłonami dla ich problemów. 

Przewidywał dla nich niezręczne postępowania sądowe, i nawet, jeśli miały się one kończyć dla nich odstąpieniem od wymierzenia kary, projekt w praktyce pozwolił tylko wykorzystać potrzebną inicjatywę do rozpętania histerii antyrządowej, zarażając nią także zdezorientowanych katolików. Ci, którzy projekt przygotowali (kilkaset tysięcy osób) nie zrównoważyli też czarnych marszów swoją aktywną obroną projektu, swoimi marszami, zostawiając sprawę do wykonania posłom PIS. Popierając obywatelski projekt i przesyłając go do dalszych prac sejmowych nie przypuszczaliśmy jednak, że jego zaproponowany kształt wywoła taką wściekłość i umożliwi obudzenie tak destrukcyjnych dla państwa i nowych władz procesów. 

Ich groźny dla Państwa, ale i Kościoła charakter był już dla nas widoczny i alarmujący. Zatrzymanie rozpędzającej się rebelii i sterowanej niszczącej agresji przez obecne wycofanie projektu było w zaistniałej sytuacji koniecznie. Dla dobra sprawy ochrony życia głównie. Nie oznacza to jednak, że PIS wycofuje się z projektów radykalnego ograniczenia aborcji. Nie wycofuje się, jednak chce to zrobić w innej kolejności, etapami i w sposób przygotowany. Zaczynając od akcji propagującej szacunek dla życia i konieczność jego ochrony od poczęcia, od programów m.in. finansowego i organizacyjnego wsparcia dla kobiet, których problem dotyczy. Kolejny etap dotyczyłby wyłączenia możliwości zabicia dziecka z powodów eugenicznych głównie z zespołem Downa, co dotyczy przeważającej większości wszystkich aborcji/, i na takie ograniczenie jest społeczne przyzwolenie ok 80% opinii publicznej. 

Opozycja nie wygrała wyborów, paliwo skończyło się, więc chce obalić jedyną prorodzinną władzę rękami zmanipulowanych kobiet. Musieliśmy się wobec groźnego nakręcania społecznego konfliktu cofnąć o krok, by przygotować się do skutecznego wprowadzenia ochrony życia innymi metodami. I przy możliwie dużej akceptacji społecznej, kładąc nacisk na konieczną dla kobiet pomoc, a nie kary. Szukając zrozumienia. Proszę więc, by Polacy nie dali się „prowadzić” przeciwko sobie samym i przeciwko PIS-owi przez "zatroskaną" wyborczą, TVN, czy podobne media. Nie dajmy się im podzielić.Nasi wyborcy tak łatwo dają jednak wiarę intencjom opozycji, lewactwu, wściekłym feministkom, tak łatwo odrzucają nasze intencje i oczywiste racje, i negują nasze działania podejmowane przecież dla realnego ograniczenia w perspektywie aborcji w Polsce. 

Tyle, że inną drogą niż natychmiastowe wdrożenie radykalnych całościowych regulacji, których takie wprowadzenie, jak pokazały ostatnie wydarzenia, prowadziło prosto do przesilenia politycznego. Do naszych wyborców mam przy tej okazji pytanie. Jak mamy wprowadzać zmiany w Polsce, skoro tak łatwo i szybko nas zdradzacie i przyłączacie się do walczących z rodziną i życiem? Tak szybko obrzucacie nas obelgami, mimo, iż idziemy po kruchym bardzo lodzie, a i tak z drogi obrony życia przecież nie schodzimy, a rząd podjął już środki, by osłony dla matek wprowadzić już od nowego roku. Nie dajmy się podzielić, oczekujemy na wsparcie naszych wyborców w skutecznym, przemyślanym podejściu do problemu ochrony życia dzieci. 

Krystyna Pawłowicz

[fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook