Jedynie prawda jest ciekawa


Pawłowicz: Opozycja zdradza Polskę

01.04.2016

"Dopraszanie się o zagraniczną pomoc, błaganie o nałożenie na Polskę sankcji to zdrada".

Prof. Krystyna Pawłowicz ostro krytykuje tych, którzy wciąż chcą wynosić konflikt poza granice Polski.  "Dopraszanie się o zagraniczną pomoc w pokonaniu zwycięzcy wyborów w naszej Ojczyźnie (…), błaganie o nałożenie na Polskę sankcji, haniebne niszczenie autorytetu Polski i jej demokratycznych władz za granicą to nie tylko złamanie przysięgi poselskiej, to zdrada swej Ojczyzny. To zdrada Polski’’ – pisze na łamach portalu Radia Maryja poseł na Sejm RP prof. Krystyna Pawłowicz.

Prof. Pawłowicz przypomina, że zgodnie z art. 4 Konstytucji: „władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, który „sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. "Skoro Sejm i Senat sprawują w Polsce władzę zwierzchnią, to z funkcjami posłów i senatorów związana jest największa odpowiedzialność za dobro Polaków i Polski. Ta szczególnie duża odpowiedzialność Sejmu i Senatu, posłów i senatorów, którą wyborcy powierzyli im w wyborach, wynika m.in. z tego, że Parlament uchwala ustawy tj. prawne fundamenty organizacji i funkcjonowania całego państwa polskiego" - zauważa poseł PiS.

Dodaje, że "wśród obowiązków, które konstytucyjnie obowiązują posłów są m.in.: w art. 82 Konstytucji: obowiązek „wierności Rzeczypospolitej Polskiej” oraz „troska o dobro wspólne” np. bezpieczeństwo, zdrowie obywateli, porządek itd. W art. 83 Konstytucji zapisano obowiązek przestrzegania prawa przez wszystkich polskich obywateli. Posłów i senatorów dotyczy też powinność z art. 85 Konstytucji mówiący o obowiązku obywatela polskiego obrony Ojczyzny".

Następnie Pawłowicz przypomina słowa posłów opozycji. "Przewodniczący PO pan Grzegorz Schetyna powiedział niedawno: 'będziemy chcieli, by Parlament Europejski przyjął rezolucję potępiającą Polskę. Jesteśmy już po konsultacjach z naszymi partnerami z Europejskiej Partii Ludowej, będę w Brukseli o tym rozmawiał. Bruksela to też nasz dom i tam będziemy informować, co się dzieje w Polsce'" - czytamy w tekście.

"Jak taka postawa posła PO, szefa tej partii politycznej, ma się do słów przysięgi złożonej przez niego 4 miesiące temu, obiecujących Polsce lojalność, troskę o jej suwerenność i szacunek dla Konstytucji?" - zastanawia się Pawłowicz. I cytuje kolejne słowa - tym razem Stefana Niesiołowskiego. "Dopraszanie się o zagraniczną pomoc w pokonaniu zwycięzcy wyborów w naszej Ojczyźnie, który wygrał te wybory przecież w sposób demokratyczny, błaganie o nałożenie na Polskę sankcji, haniebne niszczenie autorytetu Polski i jej demokratycznych władz za granicą to nie tylko złamanie przysięgi poselskiej, to zdrada swej Ojczyzny. To zdrada Polski. Mimo, iż będzie to miało charakter tylko symboliczny złożę do Komisji Etyko Poselskiej wnioski o ocenę zachowań wyżej wymienionych posłów, jako sprzecznych z godnością posła Rzeczypospolitej" - zapowiada prof. Pawłowicz.

ez
[Fot.  PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook