Jedynie prawda jest ciekawa

Pawłowicz: Nie zapomnijcie flagi Niemiec

14.04.2017

Prof. Krystyna Pawłowicz celnie skomentowała zapowiedzi powitania Donalda Tuska 19 kwietnia na Dworcu Centralnym w Warszawie. „Nie zapomnijcie jego fani zabrać flag unijnej i niemieckiej. I maltańskiej” - napisała posłanka PiS na Facebooku.

Zaczęło się od manifestu Krystyny Jandy, która zapowiedziała, że 19 kwietnia przywita Donalda Tuska na Dworcu Centralnym z polską flagą. 

Zapowiedź tego eventu spotkała się z odpowiedzią prof. Krystyny Pawłowicz. 

„Apel pani Jandy pokazuje jej kompletną nieznajomość faktów, ponieważ pan Tusk nie jest kandydatem polskim na to jedno z najwyższych - tylko administracyjnych zresztą stanowisk, gdyż jest kandydatem maltańsko-niemieckim, konkretnie kandydatem pani kanclerz Merkel” - mówiła w rozmowie z portalem Fronda.pl. 

„Stękania pani Jandy pokazują, że aktorzy powinni odtwarzać cudze teksty a jak najmniej udzielać się w życiu publicznym własnym głosem” - dodała posłanka. 

Prof. Pawłowicz temat powitania Tuska podjęła też na Facebooku. 

„Na powitanie przedstawiciela niemiecko-maltańskiego w Radzie Europejskiego - Donalda TUSKA, który 19 IV przybędzie Lufthansą na przesłuchanie przez polską prokuraturę w sprawie utrudniania śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, nie zapomnijcie jego fani zabrać flag unijnej i niemieckiej. I maltańskiej” – napisała. 

ak/wPolityce.pl

[fot. Fratria/Julita Szewczyk]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook