Jedynie prawda jest ciekawa

Pawłowicz: Imigrantom należy pomóc na miejscu

17.05.2017

Przewożenie ludzi, osadzanie ich w danym kraju, to tworzenie różnego rodzaju problemów - społecznych, ekonomicznych, kulturowych - powiedziała Krystyna Pawłowicz w wywiadzie dla "Super Expressu".

Profesor Pawłowicz dodała, że nie ma możliwości sprawdzenia, które osoby wymagają pomocy, a sprowadzenie dużej grupy muzułmanów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Polaków.

Na pytanie redaktora "Super Expressu", jak zatem należy pomóc osobom zagrożonym wojną, odpowiedziała, że "najskuteczniejszą formą pomocy jest pomoc taka, jaką świadczy polski rząd i fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie, czyli na miejscu".

Krystyna Pawłowicz odniosła się także do stanowiska Caritas Polska oraz Kardynała Kazimierza Nycza, czyli przyjmowania uchodźców do Polski w ramach programu "Rodzina rodzinie".

"Kto by to nie był, kto by nie wystąpił z taką inicjatywą, szkodzi obecnemu rządowi" – powiedziała. I dodała: "Nie mam nic przeciwko tym ludziom, ale uważam, że jest skuteczniejszy sposób obrony i pomocy, i Polska się z niego wywiązuje. Wpuszczanie kogokolwiek jest też niezwykle jątrzące i denerwuje ludzi".

as/se.pl

fot. [YouTube]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook