Jedynie prawda jest ciekawa


Pawłowicz: Gdzie sankcje dla TVN?

06.04.2017

Dlaczego KRRiT nie stosuje sankcji za medialną wojnę TVN z Polską?!

KRRiT, wskutek mojej skargi przyznała, że FAKTY TVN „są zaangażowane w spór polityczny i ze znamionami mowy nienawiści podsycają społeczne napięcia”.

„Za karę”, KRRiT po raz 3472-gi, znowu tylko „wezwała” TVN do „niestosowania w przyszłości takich zabiegów".

Do KRRiT wpłynęło w ostatnim okresie kilkanaście tysięcy(!) skarg na łamanie prawa przez tego nadawcę. Zasadniczą karą ze strony Rady są puste „upomnienia” i „wezwania” do poprawy i refleksji, które ten antypolski nadawca ma głęboko w..... w nosie, i na które nie reaguje. Przeciwnie, jego ataki na konstytucyjne, legalne polskie władze i wezwania do antyrządowych buntów ulicznych, dezinformacja, kłamstwa i styl nienawiści - wyraźnie nasilają się.

Zgodnie z art.18 ustawy o radiofonii i telewizji (urtv):

„Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych w prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym”.

„Audycje... powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości”. „Audycje... nie mogą sprzyjać zachowaniom zagrażającym... bezpieczeństwu..."

Koncesja dla nadawcy FAKTY TVN zobowiązuje go m.in. do przekazywania „obiektywnych informacji”.

W wypadkach naruszanie prawa i warunków koncesji, ustawa o rtv przewiduje jednak liczne, realne środki oddziaływania na nadawców medialnych łamiących prawo w Polsce. Np. art.38 urtv zobowiązuje KRRiT do cofnięcia koncesji jeśli, m.in.:

-- nadawca rażąco narusza warunki określone w ustawie lub w koncesji,

-- nadawca, mimo wezwań Przewodniczącego KRRiT nie usunął stanu niezgodnego w warunkami koncesji lub ustawą.

Z kolei, KRRiT może cofnąć koncesję, gdy:

-- rozpowszechnianie programu powoduje zagrożenie interesów... bezpieczeństwa i obronności państwa.

Poza wymienionymi, radykalnymi, są też do wykorzystania przez KRRiT „lżejsze”, choć skuteczne  kary - finansowe. Ustawa o rtv zobowiązuje Przewodniczącego KRRiT do wydania decyzji nakładającej karę pieniężną na nadawcę za naruszenia jego ustawowych obowiązków-nakazów.

Szczególnie z art.18 urtv, m.in. za audycje nadawcy sprzeczne z polskim prawem, polską racją stanu i propagowanie postaw i poglądów sprzecznych z dobrem społecznym. Podobnie za przekazy sprzyjające zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu.

KRRiT, poza karami finansowymi i cofnięciem nadawcy koncesji, może też zakazać rozpowszechniania tylko określonej audycji (np. audycji informacyjnej FAKTY TVN) lub przekazu łamiącego prawo i warunki koncesji.

Jak widać KRRiT dysponuje, poza żartobliwymi „wezwaniami” i usilnymi kolejnymi prośbami, by już jednak nie łamać prawa, realnymi środkami prawnymi do wymuszenia działalności nadawcy zgodnej z prawem.

Skoro więc KRRiT zasypywana jest skargami na rażące łamanie prawa przez FAKTY TVN, i sama Rada stwierdza, iż moja tylko wyrywkowa przecież kwerenda kilkunastu kolejnych programów FAKTÓW TVN dowodzi „zaangażowania tego programu w spór polityczny, ze znamionami mowy nienawiści, oraz podsycania społecznego napięcia” - to DLACZEGO, w sytuacji trwającej przecież medialnej, informacyjnej wojny stacji TVN, m.in. poprzez jej program FAKTY z polskimi legalnymi władzami, wobec wzywania w programach FAKTY do buntów ulicznych i do obalenia tych władz, KRRiT nie stosuje realnych, skutecznych, ustawą przewidzianych środków i sankcji? Czy TVN działa poza polskim prawem? Czy jest chroniony jakimiś nieformalnymi porozumieniami?

Czy Rada czeka, aż niepolskie media obalą w końcu polskie władze?

Niech się KRRiT nie boi, Polska za Wami stoi!

Krystyna Pawłowicz

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook