Jedynie prawda jest ciekawa

Pawlicki we "wSieci": Kradzione jak w banku!

15.07.2015

Jak zadziała projekt ustawy PO ws. frankowiczów? Polecamy!

Udając, że „pomaga frankowiczom”, Platforma Obywatelska działa pod dyktando bankierów – pisze na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci Maciej Pawlicki, publicysta i producent filmowy.

Dziennikarz przypomina zaprezentowany w ubiegłym tygodniu przez PO projekt ustawy mającej rozwiązywać problem toksycznych kredytów, który jego zdaniem "(…) jest napisanym pod dyktando bankierów szantażem połączonym z rozpaczliwą operacją propagandową. Wobec klęski w wyborach prezydenckich, sondażowego pikowania i postępującej wizerunkowej katastrofy przerażona perspektywą utraty władzy Platforma wydusza z siebie rozwiązanie problemu kluczowego dla obu tegorocznych kampanii wyborczych. Problemu, który odebrał jej prezydenturę i może ją zmieść z politycznej powierzchni. Natęża się zatem i rodzi potworka. Oto „pomaga”, wybierając sobie zaledwie 8 proc. złapanych w pułapkę kredytobiorców (wedle kryterium powierzchni mieszkania do 75 m), i proponuje, że połowa sprzecznego z prawem wzrostu ich zadłużenia zostanie im wspaniałomyślnie umorzona, jeśli tylko zgodzą się, żeby drugą połowę bank im jednak ukradł, a polskie (raczej — paserskie) państwo ten deal radośnie przyklepie".

Pojawiły się też głosy przychylnych PO i bankom mediów, które chwaliły pomysł:

"Banksterskie media natychmiast zachłysnęły się radośnie, że wreszcie jest rozwiązanie problemu, i to jakie cudne. Że truPOsz jednak jeszcze żyje i niesie narodowi kolejny plon swego gospodarskiego geniuszu. Jedyny problem dostrzegły łże-media w tym, czy aby tak straszliwie twardo potraktowane banki nie odbiją sobie tej platformerskiej pryncypialności, podnosząc opłaty wszystkim klientom. Dom wariatów czy dom publiczny? Zamiast analizy perfidii paserskiej propozycji znowu służalcze mlaskanie. I narracja podyktowana przez banksterskich lobbystów" - czytamy.

"Czego owi bankowi dziennikarze nie zauważyli? Przede wszystkim tego, że projekt PO całkowicie pomija potwierdzoną prawomocnymi wyrokami polskich sądów bezprawność owych toksycznych pułapek, wciąż sprytnie nazwanych „kredytami walutowymi”. Znowu nie zauważyli, że problemem chorego polskiego państwa jest gangrena deprawacji płynąca z faktu, iż potężne korporacje trzymają się za brzuchy, śmiejąc się z prawomocnych wyroków polskich sądów, i opierścienionymi paluchami pokazują Polakom drzwi: „jazda, procesujcie, chudopachołki, możecie nam skoczyć!”" - przypomina publicysta.

Więcej o dyktaturze bankierów i prawie tworzonym dla banków a nie dla ich klientów pisze Maciej Pawlicki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 13 lipca br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook