Jedynie prawda jest ciekawa


Pawlicki we "wSieci": Kradzione jak w banku!

15.07.2015

Jak zadziała projekt ustawy PO ws. frankowiczów? Polecamy!

Udając, że „pomaga frankowiczom”, Platforma Obywatelska działa pod dyktando bankierów – pisze na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci Maciej Pawlicki, publicysta i producent filmowy.

Dziennikarz przypomina zaprezentowany w ubiegłym tygodniu przez PO projekt ustawy mającej rozwiązywać problem toksycznych kredytów, który jego zdaniem "(…) jest napisanym pod dyktando bankierów szantażem połączonym z rozpaczliwą operacją propagandową. Wobec klęski w wyborach prezydenckich, sondażowego pikowania i postępującej wizerunkowej katastrofy przerażona perspektywą utraty władzy Platforma wydusza z siebie rozwiązanie problemu kluczowego dla obu tegorocznych kampanii wyborczych. Problemu, który odebrał jej prezydenturę i może ją zmieść z politycznej powierzchni. Natęża się zatem i rodzi potworka. Oto „pomaga”, wybierając sobie zaledwie 8 proc. złapanych w pułapkę kredytobiorców (wedle kryterium powierzchni mieszkania do 75 m), i proponuje, że połowa sprzecznego z prawem wzrostu ich zadłużenia zostanie im wspaniałomyślnie umorzona, jeśli tylko zgodzą się, żeby drugą połowę bank im jednak ukradł, a polskie (raczej — paserskie) państwo ten deal radośnie przyklepie".

Pojawiły się też głosy przychylnych PO i bankom mediów, które chwaliły pomysł:

"Banksterskie media natychmiast zachłysnęły się radośnie, że wreszcie jest rozwiązanie problemu, i to jakie cudne. Że truPOsz jednak jeszcze żyje i niesie narodowi kolejny plon swego gospodarskiego geniuszu. Jedyny problem dostrzegły łże-media w tym, czy aby tak straszliwie twardo potraktowane banki nie odbiją sobie tej platformerskiej pryncypialności, podnosząc opłaty wszystkim klientom. Dom wariatów czy dom publiczny? Zamiast analizy perfidii paserskiej propozycji znowu służalcze mlaskanie. I narracja podyktowana przez banksterskich lobbystów" - czytamy.

"Czego owi bankowi dziennikarze nie zauważyli? Przede wszystkim tego, że projekt PO całkowicie pomija potwierdzoną prawomocnymi wyrokami polskich sądów bezprawność owych toksycznych pułapek, wciąż sprytnie nazwanych „kredytami walutowymi”. Znowu nie zauważyli, że problemem chorego polskiego państwa jest gangrena deprawacji płynąca z faktu, iż potężne korporacje trzymają się za brzuchy, śmiejąc się z prawomocnych wyroków polskich sądów, i opierścienionymi paluchami pokazują Polakom drzwi: „jazda, procesujcie, chudopachołki, możecie nam skoczyć!”" - przypomina publicysta.

Więcej o dyktaturze bankierów i prawie tworzonym dla banków a nie dla ich klientów pisze Maciej Pawlicki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 13 lipca br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook