Jedynie prawda jest ciekawa


Pawlicki: Jeśli do II tury przejdzie Macron, wygra Le Pen

22.04.2017

Wybory we Francji były jednym z tematów dyskusji w programie „Salon dziennikarski” (TVP Info). Gośćmi Michała Karnowskiego byli ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”; Marek Markiewicz, prawnik, wykładowca akademicki; Dorota Łosiewicz, dziennikarka portalu wPolityce.pl i Maciej Pawlicki, publicysta tygodnika „wSieci”.

„Coś się zmieniło, ale to trend ogólnoświatowy. Wszędzie na świecie obserwujemy przewartościowanie wszystkiego, co było. Choćby wyniki wyborów w USA o tym świadczą. (…) Społeczeństwo szuka odpowiedzi w skrajnych kierunkach” - powiedziała Dorota Łosiewicz.

Publicystka zwróciła również uwagę na klęskę polityki multikulti i świata poprawności politycznej.

Z taką opinią zgodził się Maciej Pawlicki.

„Problemem jest też UE. Niektórzy uważają, że jeśli Le Pen wygra - nastąpi dalsze rozsypywanie się Unii. Jeśli Le Pen przejdzie i Macron, bankowy produkt, to jest wielkie prawdopodobieństwo, że wygra Le Pen. Jeśli przejdzie Fillon, to wygra on i będziemy mieli kontynuację tego, co jest” - powiedział filmowiec.

Na ciekawe zjawisko zwrócił uwagę ks. Henryk Zieliński.

„To, co mnie zaskoczyło, to pierwszy raz od miesiąca organizacje działające na zapleczu wydały komunikat. Siedem masońskich lóż poleciło 90 tys. członkom głosowanie na kogokolwiek, byle nie na Marine Le Pen – jest prowadzona akcja „wszystkie ręce na pokład”. (…) Wydaje mi się, że ma duże szans, ze względu na to, że elektorat prawicowy jest pewnym elektoratem ukrytym ze względu na nagonkę na prawicy” - zauważył duchowny.

Ks. Zieliński przyznał, że miał dystans do Marine Le Pen ze względu na jej proputinizm i doniesienia o wyjściu Francji z UE. Przypomniał jednak, że obawy były również wobec Trumpa.

„Ja tak bardzo nie boję się wyboru p. Le Pen, bo ufam, że jej radykalny program nie będzie w połowie realizowany” - powiedział redaktor naczelny tygodnika „wSieci”.

„Macron może jednak wygra, jeśli dojdzie do II tury. Żadna prognoza nie jest do końca pewna” - zaznaczył z kolei Marek Markiewicz.

„Dyskusja o karach nakładanych na Polskę i Węgry – to będzie duże zarzewie kryzysu, a nie wybór Le Pen. To będzie duży sprawdzian dla UE” - zwróciła uwagę Dorota Łosiewicz.

gah

[fot. Fratria

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook