Jedynie prawda jest ciekawa


Pawlicki: Jeśli do II tury przejdzie Macron, wygra Le Pen

22.04.2017

Wybory we Francji były jednym z tematów dyskusji w programie „Salon dziennikarski” (TVP Info). Gośćmi Michała Karnowskiego byli ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”; Marek Markiewicz, prawnik, wykładowca akademicki; Dorota Łosiewicz, dziennikarka portalu wPolityce.pl i Maciej Pawlicki, publicysta tygodnika „wSieci”.

„Coś się zmieniło, ale to trend ogólnoświatowy. Wszędzie na świecie obserwujemy przewartościowanie wszystkiego, co było. Choćby wyniki wyborów w USA o tym świadczą. (…) Społeczeństwo szuka odpowiedzi w skrajnych kierunkach” - powiedziała Dorota Łosiewicz.

Publicystka zwróciła również uwagę na klęskę polityki multikulti i świata poprawności politycznej.

Z taką opinią zgodził się Maciej Pawlicki.

„Problemem jest też UE. Niektórzy uważają, że jeśli Le Pen wygra - nastąpi dalsze rozsypywanie się Unii. Jeśli Le Pen przejdzie i Macron, bankowy produkt, to jest wielkie prawdopodobieństwo, że wygra Le Pen. Jeśli przejdzie Fillon, to wygra on i będziemy mieli kontynuację tego, co jest” - powiedział filmowiec.

Na ciekawe zjawisko zwrócił uwagę ks. Henryk Zieliński.

„To, co mnie zaskoczyło, to pierwszy raz od miesiąca organizacje działające na zapleczu wydały komunikat. Siedem masońskich lóż poleciło 90 tys. członkom głosowanie na kogokolwiek, byle nie na Marine Le Pen – jest prowadzona akcja „wszystkie ręce na pokład”. (…) Wydaje mi się, że ma duże szans, ze względu na to, że elektorat prawicowy jest pewnym elektoratem ukrytym ze względu na nagonkę na prawicy” - zauważył duchowny.

Ks. Zieliński przyznał, że miał dystans do Marine Le Pen ze względu na jej proputinizm i doniesienia o wyjściu Francji z UE. Przypomniał jednak, że obawy były również wobec Trumpa.

„Ja tak bardzo nie boję się wyboru p. Le Pen, bo ufam, że jej radykalny program nie będzie w połowie realizowany” - powiedział redaktor naczelny tygodnika „wSieci”.

„Macron może jednak wygra, jeśli dojdzie do II tury. Żadna prognoza nie jest do końca pewna” - zaznaczył z kolei Marek Markiewicz.

„Dyskusja o karach nakładanych na Polskę i Węgry – to będzie duże zarzewie kryzysu, a nie wybór Le Pen. To będzie duży sprawdzian dla UE” - zwróciła uwagę Dorota Łosiewicz.

gah

[fot. Fratria

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook