Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pawlicki: „Frankowicze” to grupa, która może pomóc PiS przejąć władzę

17.01.2015

Temat rosnącej ceny franka szwajcarskiego został poruszony w Salonie Dziennikarskim „Floriańska 3”.

Wspólną audycję Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl prowadził Jacek Karnowski. Gośćmi byli dr Tomasz Żukowski, ks. Henryk Zieliński i publicyści Piotr Zaremba oraz Maciej Pawlicki.
„Cena franka jest wysoka, poszybowała, raty rosną, to jest problem społeczny, nie tylko ekonomiczny. Te kredyty to w polskich rodzinach jest drugie dziecko. Jeśli jest kredyt, to nie ma drugiego dziecka, bo nas nie stać. Dzietność spadnie, kontrola systemu nad obywatelem wzrasta” - powiedział Jacek Karnowski pytając swoich gości, co można w obecnej sytuacji zrobić, aby „frankowiczom” pomóc.
„Nie wiem, czy uda się przewalutować kredyty na kształt węgierski” - powiedział Piotr Zaremba. Zauważył jednocześnie, że PiS zaczyna kokietować tę grupę, ale nie jest ona zbyt wielka. Nie zgodził się z nim Maciej Pawlicki. „To jest całkiem spora grupa, przecież mówimy o całych rodzinach. To jest ta grupa, której brakuje PiS do przejęcia władzy, to są jednak w większosci wyborcy PO” - dodał Pawlicki.
„Jakikolwiek ewentualny ruch państwa, aby przyciąć zysk banków, a pomóc kredytobiorcom, to jest istota walki z III RP. Dlatego to się raczej w obecnym systemie nie stanie” - skomentował Jacek Karnowski.
„Powiem trochę żartobliwie, ale także poważnie. Pamiętacie jak się stworzyła Samoobrona? Nie chodzi o kolejnego Andrzeja Leppera, ale może powinna powstać partia obrony polskich interesów” - powiedział ks. Zieliński. „To może być element przeglądania ludzi na oczy, takim elementem jest także Śląsk” - dodał Pawlicki. „Nie wierzę, że lemingi mogą przejrzeć na oczy” - podsumował Jacek Karnowski.

źródło: radiowarszawa.com.pl/run

fot. wPolityce.pl
Słowa kluczowe:

frank

,

szwajcaria

,

salon

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook