Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pawlicki: „Frankowicze” to grupa, która może pomóc PiS przejąć władzę

17.01.2015

Temat rosnącej ceny franka szwajcarskiego został poruszony w Salonie Dziennikarskim „Floriańska 3”.

Wspólną audycję Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl prowadził Jacek Karnowski. Gośćmi byli dr Tomasz Żukowski, ks. Henryk Zieliński i publicyści Piotr Zaremba oraz Maciej Pawlicki.
„Cena franka jest wysoka, poszybowała, raty rosną, to jest problem społeczny, nie tylko ekonomiczny. Te kredyty to w polskich rodzinach jest drugie dziecko. Jeśli jest kredyt, to nie ma drugiego dziecka, bo nas nie stać. Dzietność spadnie, kontrola systemu nad obywatelem wzrasta” - powiedział Jacek Karnowski pytając swoich gości, co można w obecnej sytuacji zrobić, aby „frankowiczom” pomóc.
„Nie wiem, czy uda się przewalutować kredyty na kształt węgierski” - powiedział Piotr Zaremba. Zauważył jednocześnie, że PiS zaczyna kokietować tę grupę, ale nie jest ona zbyt wielka. Nie zgodził się z nim Maciej Pawlicki. „To jest całkiem spora grupa, przecież mówimy o całych rodzinach. To jest ta grupa, której brakuje PiS do przejęcia władzy, to są jednak w większosci wyborcy PO” - dodał Pawlicki.
„Jakikolwiek ewentualny ruch państwa, aby przyciąć zysk banków, a pomóc kredytobiorcom, to jest istota walki z III RP. Dlatego to się raczej w obecnym systemie nie stanie” - skomentował Jacek Karnowski.
„Powiem trochę żartobliwie, ale także poważnie. Pamiętacie jak się stworzyła Samoobrona? Nie chodzi o kolejnego Andrzeja Leppera, ale może powinna powstać partia obrony polskich interesów” - powiedział ks. Zieliński. „To może być element przeglądania ludzi na oczy, takim elementem jest także Śląsk” - dodał Pawlicki. „Nie wierzę, że lemingi mogą przejrzeć na oczy” - podsumował Jacek Karnowski.

źródło: radiowarszawa.com.pl/run

fot. wPolityce.pl
Słowa kluczowe:

frank

,

szwajcaria

,

salon

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook