Jedynie prawda jest ciekawa

Pawlicki: Elita uznała, że "wie lepiej"

05.12.2015

Wydaje mi się, że mamy powtórkę z 89’ roku. Naród zagłosował, pokazując, że czegoś chce. Ale mądrzejsi powiedzieli – my wiemy lepiej - mówił Maciej Pawlicki w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3.

 Ale tym razem to się nie uda, bo jest pełna świadomość po stronie władzy – przekonywał.

Piotr Zaremba dowodził, że w państwie potrzebna jest jednak instytucja, która nie zawsze zgadza się z większością rządzącą. Jako przykład podał orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wydane w czasach rządów SLD, które dążyło do jej całkowitej liberalizacji.

Krzysztof Feusette zauważył, że kryzys autorytetu dotyczy także innych płaszczyzn życia publicznego.

To efekt konfliktu w każdej dziedzinie. Każdy jest po jakiejś stronie – powiedział.

Prawnicy też – dodał Zaremba.

Establishment przywiązał do siebie te autorytety, co widać po panu Zollu , który nie umie się wypowiedzieć bezstronnie – stwierdził Feusette.

Nie mam autorytetów, bo tak miało być. Po to była gruba kreska, po to nie było lustracji – zauważył ks. Henryk Zieliński.

Dlatego cieszę się z obecności pana Morawieckiego w Sejmie, który miał być zatopiony przez komunę. I tak irytuje tych, którzy się z nim nie zgadzają – dodał.

Zaremba jednak przestrzegał, żeby „nie wylać dziecka z kąpielą” i przekonaniem, że „wola ludu przesądza o kierunkach polityki do końca.”

ansa/ Radio Warszawa

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook