Jedynie prawda jest ciekawa


Pawlakowe granaty wymiaru sprawiedliwości III RP

10.05.2013

„Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie” ... mówi w „Samych swoich” Leonia Pawlak do syna dając mu granaty. Dziś wymiar sprawiedliwości zatracił zupełnie swoje funkcje i stał się wewnętrznym zagrożeniem dla demokratycznego funkcjonowania państwa.

Detonuje pawlakowe granaty. To my – sędziowie III RP - mamy rację i sprawiedliwość musi być po naszej stronie!

Mimo jasnych standardów demokratycznych wynikających z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i wymogu stosowania orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka urzędnicy wykonujący zapis art. 2 Konstytucji RP zbliżają się do standardów Białorusi.

Lider KPN-Obóz Patriotyczny Adam Słomka znów siedzi. Pewnie dlatego, bo uznaje, że bez dekomunizacji wymiaru sprawiedliwości nie tylko nie da się niczego rozliczyć z czasów PRL, ale dlatego, że wielu dyspozycyjnych urzędników wykrzywi swoimi orzeczeniami każdą sprawę, która nie jest w interesie rządzących. Dajmy na to, że partie patriotyczne będą miały większość po następnych wyborach. Tyle, że mając władzę wykonawczą i ustawodawczą nie da się zrobić niczego przy przeciwdziałaniu władzy sądowniczej. Każdemu w tym prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu czy pozostałym 559 parlamentarzystom da się postawić zarzuty. Da się ich skazać i odebrać mandaty parlamentarne. Bo nikt i nic nie ogranicza rozpasanej niezawisłości sędziowskiej. I tak premier Donald Tusk może ogłaszać zmiany w zarządach kolejnych firm państwowych przed ich ujawnieniem przez sama firmę, a prokuratura niczego nie zauważy. Poseł Niesiołowski może atakować kogo chce, a Kiszczak odpoczywać w Egipcie. Do tego kogo interesuje to, że komisarz Janusz Lewandowski w ostatniej kampanii obiecywał 300 mln złotych w nowym unijnym budżecie, które już niedługo trzeba będzie „z góry” oddać do wspólnotowego budżetu? O drobnych 6 milionach złotych na organizację koncertu Madonny na „basenie narodowym” nawet nie warto wspominać. Skoro wolno podejmować wymiarowi sprawiedliwości wszystkie decyzje ... to wolno uniewinniać kolejnych polityków od zarzutów korupcji i sprawiać wrażenie demokracji zalane peanami publicznych mediów.

Mydlenie Polakom oczu tym, czy mają mieć sądy miejscowe ... czy zamiejscowe jest skandaliczne. Sądy mają być obiektywne i skuteczne. Politowanie może budzić „pobicie ze skutkiem śmiertelnym”, gdy ktoś użył czołgu.

Monteskiusz w swoim dziele „O duchu praw” pisał, cyt. „Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności, ponieważ można się lękać, aby ten sam monarcha albo ten sam senat nie stanowił tyrańskich praw, które będzie tyrańsko wykonywał. Nie ma również wolności, jeśli władza sądowa nie jest oddzielona od władzy prawodawczej i wykonawczej. Gdyby była połączona z władzą prawodawczą, władza nad życiem i wolnością obywateli byłaby dowolną, sędzia bowiem byłby prawodawcą. Gdyby była połączona z władzą wykonawczą, sędzia mógłby mieć siłę ciemiężyciela”.

Szacunek Adamowi Słomce należy się za to, że czynem a nie słowem obnaża patologie wymiaru sprawiedliwości. Żadne komentarze internautów wyznających postkomunizm lub postulaty Ruchu Palikota nie zmienią faktu, że każdy z nas powinien być na sali rozpraw i robić dokładnie to, co polityk KPN-OP. Warto na początek podpisać petycję do nowego ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego w sprawie uwięzionego

PETYCJA – UWOLNIJ ADAMA SŁOMKĘ

Może to niewiele da, ale edukacja obywatelska jest dziś bezcenna.

Jan Akowski

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook