Jedynie prawda jest ciekawa


Paweł Kukiz; Wracam do gry!

19.05.2015

Paweł Kukiz mobilizuje swoich zwolenników i zapowiada powrót do aktywnych działań w kampanii wyborczej, przerwanych śmiercią jego ojca. Nadal nie wskazuje, na kogo powinni w drugiej turze wyborów zagłosować jego wyborcy, ale sam - co jasno wynika z wypowiedzi muzyka - opowiada się przeciwko reelekcji Bronisława Komorowskiego.

Kukiz mocno zareagował na wynik najnowszego sondażu MillwardBrown dla „Faktów” TVN, z którego wynika, że 47 proc. badanych popiera Bronisława Komorowskiego, a Andrzej Duda może liczyć na głosy 44 procent Polaków, a w porównaniu z ostatnim badaniem urzędujący prezydent zyskał aż siedem punktów procentowych.

Muzyk napisał na Facebooku, że zdębiał, gdy zobaczył w Internecie ten sondaż.
"Zrozumiałbym jeszcze remis albo jakąś minimalną przewagę jednego czy drugiego kandydata, ale tak wysoki wynik Komorowskiego świadczy albo o manipulacji sondażem albo o ogromnej podatności na manipulację naszego Narodu" - wyjaśnia swoje ogromne zaskoczenie.
Przez kilka ostatnich dni, jak stwierdza, z wiadomych względów, bardzo powierzchownie obserwował to, co dzieje się na scenie politycznej. Obejrzał tylko debatę Duda-Komorowski, a reszta do niego za bardzo nie docierała. Ale teraz wraca do gry!
"Od nas będzie zależało co się zdarzy. Od woJOWników- wzywa swoich zwolenników."
Podaje, że do sztabów Dudy i Komorowskiego zostały wysłał oficjalne listy z zaproszeniem na debatę w Lubinie.
"Maksymalnie do jutra rano czekam na oficjalne odpowiedzi. Wiem, że pan Duda jest gotów na spotkanie, a pan Komorowski wstępnie odmówił ponieważ uważa, że ja takiej debaty nie powinienem prowadzić" - informuje.
W związku z tym Kukiz zaproponował, żeby debatę poprowadził redaktor naczelny „Super Ekspresu”, Sławomir Jastrzębowski.
Po pierwsze jest dziennikarzem niezależnym (od kiedy pamiętam walił tak w jednych, jak i w drugich), a po drugie - „SE” to chyba jedyny jeszcze POLSKI dziennik wysokonakładowy - tłumaczy Kukiz na Facebooku.
I zapowiada: "Dalsze moje kroki zależą od tego, jaką otrzymam dziś odpowiedź. Jedno jest pewne - nie zamierzam siedzieć cicho aż do 24.05. Dzieją się zbyt ważne dla Polski sprawy."
Muzyk dziękuje wszystkim za kondolencje, jakie otrzymał po śmierci ojca. Ale nie zamierza bezczynnie tkwić w żałobie.
"A teraz - do boju. Ojciec by mi nie wybaczył zaniechania. Był tytanem pracy"- zagrzewa do działania swoich zwolenników.

Były kandydat na prezydenta poczuł się też zbulwersowany, zachowaniem Timasza Lisa we wczorajszym prgramie, Który wraz z Tomaszem Karolakiem posłużyli się sfałszowanym wpisem Kingi Dudy z jej rzekomego bloga, by zdyskredytować kandydata na prezydenta. 

Wpis brzmiał: "Tata mówi, że jak zostanie prezydentem odda Oscara amerykanom."
I wokół tego wpisu potoczyła się dłuższa część dyskusji o kandydacie na prezydenta. Już po programie Lis i Karolak przeprosili ... na Twitterze!

Muzyk tak skomentował całe to wydarzenie:
 
"Cały czas nadrabiam zaległości i przeglądam net… Właśnie czytam o akcji „Lis”… Przypomina mi się Sianecki (stwierdził w „Szkle”, że „Kukiz wycofał się” z wyborów). Sąd orzekł, że nic się nie stało. … Przebiliście- Lisy, Sianeckie, Kraśki, itp., itd - propagandzistów komuny. Za srebrniki."- stwierdził. I dodał:
"Panie Lis…. Jestem ojcem trzech Córek. Powiem Panu, że gdyby potraktował Pan choć jedną z nich w tak perfidny sposób jak dziecko Dudy, to żadna ochrona nie ocaliłaby Pańskiej grzywy a la „młody konsomolec”. Darz Bór!" - napisał ekskandydat na prezydenta, który sam niedawno boleśnie odczuł manipulacje mainstreamu, kiedy to tuż przez pierwszą turą wyborów TVN 24 wyemitował szkalujący go reportaż w „Czarno na białym”, a Tomasz Sianecki ogłosił, że Kukiz wycofuje się z wyborów…

ansa

[fot. TV Republika/StefczykInfo]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook