Jedynie prawda jest ciekawa

Paweł Kukiz: Kopacz jako premier? Błagam, to jakaś farsa

15.10.2014

"Zastanawianie się nad tym, co na rok przed wyborami zrobi Kopacz - osoba, która mówiła o przekopywaniu ziemi w Smoleńsku metr w głąb, nie ma sensu" - mówi muzyk.

Od kilku lat jest Pan ostrym krytykiem obecnego rządu. Jak zareagował Pan na odejście Donalda Tuska ze stanowiska premiera?

On nie odszedł z funkcji premiera, tylko po prostu został ewakuowany do Brukseli, jako zasłużony dla unii czy jako bliski współpracownik Angeli Merkel. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Nie zaskoczył więc Pana jego wybór na przewodniczącego Rady Europejskiej?

Nie. Proszę zauważyć, kiedy Angela Merkel publicznie wysłała komunikat, że bardzo chciałaby zobaczyć Donalda Tuska na stanowisku "prezydenta" Unii Europejskiej. Było to w momencie wybuchu afery Amber Gold, tego całego zamieszania związanego z doradztwem młodego Tuska dla OLT. Teoretycznie w takiej sytuacji polityk pokroju Angeli Merkel powinien zachować się dyplomatycznie, neutralnie. Wszystkie media w tym najbardziej niebezpiecznym dla Tuska momencie ogłosiły, że on byłby świetnym szefem Rady Europejskiej. Po raz drugi mówił o tym Jacek Protasiewicz przy okazji zegarków Nowaka. Protasiewicz ogłosił wtedy, że Tusk powinien natychmiast objąć przywództwo w Brukseli, bo tego domaga się niemiecka chadecja. No i kiedy zostały ujawnione taśmy z podsłuchów i nie wiadomo, co jeszcze może z nich wyniknąć, to już teraz na wszelki wypadek Tusk został ewakuowany do Brukseli, żeby "polska dzicz" nie zrobiła mu krzywdy.

Ewa Kopacz sprawdzi się na stanowisku szefa rządu?

Błagam, równie dobrze możemy sobie porozmawiać o pogodzie. To jest farsa. Co to ma za znaczenie? Wada tkwi w systemie ustrojowym, a nie w tym, czy będzie rządzić blondynka czy brunetka, czy ktoś chodzi w sukience czy w spodniach. Po pierwsze jest rok przed wyborami. Po drugie oni słyną z tego, że mówią co innego, a co innego robią. Zastanawianie się nad tym, co na rok przed wyborami zrobi Kopacz - osoba, która mówiła o przekopywaniu ziemi w Smoleńsku metr w głąb, nie ma sensu. Proszę prześledzić jej wcześniejsze wypowiedzi - to jakiś absurd. W ogóle nie ma czym się zajmować lub w jakikolwiek sposób tego analizować. Jeżeli już mamy nad czymś się zastanawiać, to nad tym, w którą stronę powinna pójść Polska w kwestiach systemowych, a nie czy Kopacz będzie dobrym premierem. Kończmy temat...

 

Rozmawiał Bogusław Rąpała

 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook