Jedynie prawda jest ciekawa


Paweł Kukiz: Na czym polega to "wyciągniecie ręki" ?

21.12.2016

Paweł Kukiz sceptycznie zareagował na konferencję prasową liderów Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tej pory nie mam zielonego pojęcia o co im chodzi. Na czym polega to "wyciągniecie ręki" ? Że byli łaskawi zrobić konferencję prasową? :-) - napisał na Facebooku.

W pierwszym komentarzu do transmisji z konferencji Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło, marszałków Marka Kuchcińskiego, Stanisława Karczewskiego i Ryszarda Terleckiego Paweł Kukiz napisał: "Słucham właśnie Pani Premier. Nie wiem, może się nie znam, ale jej wypowiedzi, ogłaszanie sukcesów i powszechnego szczęścia bardziej przypominają mi czasy Gierka i propagandę sukcesu niż propozycje wyjścia z obecnego kryzysu."

Podczas monferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział między innymi: 

"Chciałem powiedzieć rzecz następującą: zwracam się do opozycji, by zastanowiła się nad tym, czy warto stawiać sprawy tak, że możemy powiedzieć, że opozycja uznała, że prawo ich nie obowiązuje. Wielokrotnie powołała się na prawo, a dziś uznaje, że prawo ich nie obowiązuje. Nikt nie zgadnie w regulaminie Sejmu prawa do blokowania mównicy, pracy, stołu prezydialnego Sejmu i okupywania sali sejmowej. Mieliśmy precedensy w postaci Samoobrony i nikt nie miał wtedy wątpliwości, że to działania nielegalne. 

My działamy naprawdę bardzo powściągliwie i chcemy być bardzo powściągliwi. Ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, że prawo obowiązuje. Posłowie opozycji podlegają prawu tak jak wszyscy obywatele. (…) Przepisy prawa karnego również są łamane, mamy do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy. Blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, odbieranie możliwości poruszania się - to przestępstwa. I one są akceptowane. Nie wolno iść tą drogą - to droga do wielkiego nieszczęścia."

Premier podsumowała natomiast dotychczasową sytuację gospodarczą oraz projekty, które Prawo i Sprawiedliwość wdrożyło przez ten rok.
"Poprawia się sytuacja – produkcji przemysłowej i budowlanej, to oznacza, że ruszają inwestycje. Jest też bardzo pozytywny efekt programu 500+. Spada bezrobocie - najlepszy wynik od 25 lat. To wszystko pokazuje, że sytuacja jest stabilna, że Polska się rozwija"

-- powiedziała.

ansa

[fot. TV Republika]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook