Jedynie prawda jest ciekawa


Paweł Kukiz: Na czym polega to "wyciągniecie ręki" ?

21.12.2016

Paweł Kukiz sceptycznie zareagował na konferencję prasową liderów Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tej pory nie mam zielonego pojęcia o co im chodzi. Na czym polega to "wyciągniecie ręki" ? Że byli łaskawi zrobić konferencję prasową? :-) - napisał na Facebooku.

W pierwszym komentarzu do transmisji z konferencji Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło, marszałków Marka Kuchcińskiego, Stanisława Karczewskiego i Ryszarda Terleckiego Paweł Kukiz napisał: "Słucham właśnie Pani Premier. Nie wiem, może się nie znam, ale jej wypowiedzi, ogłaszanie sukcesów i powszechnego szczęścia bardziej przypominają mi czasy Gierka i propagandę sukcesu niż propozycje wyjścia z obecnego kryzysu."

Podczas monferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział między innymi: 

"Chciałem powiedzieć rzecz następującą: zwracam się do opozycji, by zastanowiła się nad tym, czy warto stawiać sprawy tak, że możemy powiedzieć, że opozycja uznała, że prawo ich nie obowiązuje. Wielokrotnie powołała się na prawo, a dziś uznaje, że prawo ich nie obowiązuje. Nikt nie zgadnie w regulaminie Sejmu prawa do blokowania mównicy, pracy, stołu prezydialnego Sejmu i okupywania sali sejmowej. Mieliśmy precedensy w postaci Samoobrony i nikt nie miał wtedy wątpliwości, że to działania nielegalne. 

My działamy naprawdę bardzo powściągliwie i chcemy być bardzo powściągliwi. Ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, że prawo obowiązuje. Posłowie opozycji podlegają prawu tak jak wszyscy obywatele. (…) Przepisy prawa karnego również są łamane, mamy do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy. Blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, odbieranie możliwości poruszania się - to przestępstwa. I one są akceptowane. Nie wolno iść tą drogą - to droga do wielkiego nieszczęścia."

Premier podsumowała natomiast dotychczasową sytuację gospodarczą oraz projekty, które Prawo i Sprawiedliwość wdrożyło przez ten rok.
"Poprawia się sytuacja – produkcji przemysłowej i budowlanej, to oznacza, że ruszają inwestycje. Jest też bardzo pozytywny efekt programu 500+. Spada bezrobocie - najlepszy wynik od 25 lat. To wszystko pokazuje, że sytuacja jest stabilna, że Polska się rozwija"

-- powiedziała.

ansa

[fot. TV Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook