Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: PiS chce wyciągnąć Polskę z bagna

06.03.2017

„Myślę, ze w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będziemy mieli do czynienia raczej ze spadkiem wyników sondażowych PiS. Ludzie przyzwyczajają się do +500 plus+ i tego rodzaju rozwiązań. Im później przedstawiciele obecnej ekipy zamkną ludzi, którzy w poprzedniej ekipie ewidentnie popełnili przestępstwa, tym gorsze będą mieli notowania" - powiedział Paweł Kukiz lider Kukiz'15 w wywiadzie dla dwutygodnika „Najwyższy Czas”.

Polityk wytłumaczył dlaczego Prawo i Sprawiedliwość zyskało tak duże poparcie społeczne.

"Jednym z ważniejszych powodów głosowania na PiS była nie tyle chęć odwetu, ale elementarnej sprawiedliwości przy rozliczeniu poprzedniej ekipy” – ocenił Kukiz.

Poseł odniósł się do zarzutów jakie są stawiana wobec Jarosława Kaczyńskiego, iż mógłby być „przedstawicielem agentury obcych państw”.

"Ordynacja wyborcza proporcjonalna skutkuje systemem oligarchicznym. Na samej górze stoi wódz, który ma najwięcej do powiedzenia. Z taką sytuacją mamy do czynienia na przykładzie Jarosława Kaczyńskiego. Teoretycznie jest szeregowym posłem, ale pełni rolę naczelnika państwa. Przez jednego wodza można kontrolować cały naród. Proszę tego, nie odbierać tego jako sugestii, że ktoś kieruje Jarosławem Kaczyńskim, bo w to akurat bym nie uwierzył. Mimo, że dzieli nas kolosalna przepaść jeżeli chodzi o podejście do gospodarki i innych kwestii, wydaje się jednak, że jego intencją jest dobro Polski" – powiedział Kukiz.

Polityk wypowiedział się na temat reformy samorządowej.

„PiS ma takie podejście, że chce wyczyścić państwo z bagna. Ja się z tym zgadzam. Ale w interpretacji członów PiS uczciwość dotyczy tylko członków Prawa i Sprawiedliwości, z czym się nie zgadzam” – ocenił.

Paweł Kukiz wyraził zdanie na temat pomysłu zjednoczenia ruchów wolnościowych w Polsce.

„Nie mam zamiaru tworzyć ruchu, który będzie podlegał dyktatorskim rygorom(...)Pośród wolnościowców nie może być ludzi, którzy myślą partyjnie i stosują partyjne rozgrywki” - zaznaczył.

Kukiz skomentował sprawę startu w kolejnych wyborach parlamentarnych.

„Jeżeli będę szedł w kierunku kolejnych wyborów to z koncepcją poszerzenia struktury. Nie jestem przywiązany do nazwy, która funkcjonuje na zasadzie pewnego politycznego marketingu(…) Bez zwrócenia się do szerokiego grona obywateli nie mamy szans na zmianę ustroju” - podkreślił.


[fot.youtube/WycinankiMK]

MW/Najwyższy Czas


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook