Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: PiS chce wyciągnąć Polskę z bagna

06.03.2017

„Myślę, ze w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będziemy mieli do czynienia raczej ze spadkiem wyników sondażowych PiS. Ludzie przyzwyczajają się do +500 plus+ i tego rodzaju rozwiązań. Im później przedstawiciele obecnej ekipy zamkną ludzi, którzy w poprzedniej ekipie ewidentnie popełnili przestępstwa, tym gorsze będą mieli notowania" - powiedział Paweł Kukiz lider Kukiz'15 w wywiadzie dla dwutygodnika „Najwyższy Czas”.

Polityk wytłumaczył dlaczego Prawo i Sprawiedliwość zyskało tak duże poparcie społeczne.

"Jednym z ważniejszych powodów głosowania na PiS była nie tyle chęć odwetu, ale elementarnej sprawiedliwości przy rozliczeniu poprzedniej ekipy” – ocenił Kukiz.

Poseł odniósł się do zarzutów jakie są stawiana wobec Jarosława Kaczyńskiego, iż mógłby być „przedstawicielem agentury obcych państw”.

"Ordynacja wyborcza proporcjonalna skutkuje systemem oligarchicznym. Na samej górze stoi wódz, który ma najwięcej do powiedzenia. Z taką sytuacją mamy do czynienia na przykładzie Jarosława Kaczyńskiego. Teoretycznie jest szeregowym posłem, ale pełni rolę naczelnika państwa. Przez jednego wodza można kontrolować cały naród. Proszę tego, nie odbierać tego jako sugestii, że ktoś kieruje Jarosławem Kaczyńskim, bo w to akurat bym nie uwierzył. Mimo, że dzieli nas kolosalna przepaść jeżeli chodzi o podejście do gospodarki i innych kwestii, wydaje się jednak, że jego intencją jest dobro Polski" – powiedział Kukiz.

Polityk wypowiedział się na temat reformy samorządowej.

„PiS ma takie podejście, że chce wyczyścić państwo z bagna. Ja się z tym zgadzam. Ale w interpretacji członów PiS uczciwość dotyczy tylko członków Prawa i Sprawiedliwości, z czym się nie zgadzam” – ocenił.

Paweł Kukiz wyraził zdanie na temat pomysłu zjednoczenia ruchów wolnościowych w Polsce.

„Nie mam zamiaru tworzyć ruchu, który będzie podlegał dyktatorskim rygorom(...)Pośród wolnościowców nie może być ludzi, którzy myślą partyjnie i stosują partyjne rozgrywki” - zaznaczył.

Kukiz skomentował sprawę startu w kolejnych wyborach parlamentarnych.

„Jeżeli będę szedł w kierunku kolejnych wyborów to z koncepcją poszerzenia struktury. Nie jestem przywiązany do nazwy, która funkcjonuje na zasadzie pewnego politycznego marketingu(…) Bez zwrócenia się do szerokiego grona obywateli nie mamy szans na zmianę ustroju” - podkreślił.


[fot.youtube/WycinankiMK]

MW/Najwyższy Czas


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook