Jedynie prawda jest ciekawa


Patryk Jaki: "Stolica Polski jest symbolem"

05.02.2017

"Budapeszt, Praga, Londyn to najwyższe kategorie samorządowe, a Warszawa jest tylko jednym z powiatów w województwie mazowieckim. Powinna być metropolią. Jestem przekonany, że mieszkańcom będzie żyło się lepiej" - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w programie „Kawa na ławę”.

Dodał, że teraz będzie czas na konsultacje.

"Chcemy rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw. Stolica Polski jest symbolem. Musi być silna. Musimy wyzbyć się kompleksów. Jeżeli referendum się odbędzie, to weźmiemy pod uwagę te głosy, ale debata się dopiero zaczyna" — stwierdził Jaki na antenie TVN24.

Zwrócił uwagę, że ten pomysł w wykonaniu Platformy Obywatelskiej był genialnym posunięciem, a w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości już nie.

"Teraz jest niebezpieczny i padł zarzut, że wbrew konsultacjom wprowadza się zmiany granic. Jestem przekonany, ze to na dobre wyjdzie Warszawie. W naszym interesie jest to, żeby stolica była silniejsza, a nie słabsza. Przede wszystkim nie straszcie Warszawiaków. Jeśli stolica będzie silniejsza, to państwo też. Będziemy starali się przekonać mieszkańców, że to jest dobre posunięcie" — dodał wiceminister.

Odnosząc się do sprawy Lecha Wałęsy powiedział, że ma pretensje do starszych polityków, że Polska po latach transformacji nie rozwijała się tak, jak mogła się rozwijać.

"Pozostały różne postkomunistyczne układy oligarchiczne w wyniku ustaleń magdalenkowych. Lech Wałęsa miał szansę odejść od polityki grubej kreski. Nie zrobił tego, bo jego przeszłość pokutowała mu z tyłu głowy. Mam o to pretensje, bo Polska mogłaby być innym państwem niż jest" — podkreślił Patryk Jaki.


wkt/wPolityce.pl

[fot. screen TVP.info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook